Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

innogy jeszcze bardziej zielone. Sprzedawca energii może być eko!

innogy Polska zdaje się startować w konkursie na najbardziej ekologiczną firmę w Polsce.
.get_the_title().

Obecna od kilku lat na polskim rynku firma innogy to największy sprzedawca prądu w Warszawie. innogy Polska jako pierwsza firma energetyczna startuje z programem w trosce o środowisko, stając się tym samym liderem w ekologicznej transformacji. Jak to robi? Przede wszystkim zaczyna od siebie: edukuje i stara się pomóc swoim pracownikom wejść w bardziej zrównoważony styl życia. Chcąc dzielić się swoją dobrą energią, wprowadza zmiany, które przyczyniają się do poprawy środowiska. Pamiętając również, że zmiany powinny zaczynać się od środka – masowo wdrażają ekologiczne rozwiązania w swoich biurach. Brawo!

innogy Polska jako pierwsza firma energetyczna rusza z programem w trosce o środowisko.

W akcji innogy goes green będzie zachęcać klientów i pracowników do proekologicznych inicjatyw. Program promuje proekologiczne rozwiązania zarówno w firmie, jak i poza nią. – O tym, że środowisko naturalne jest zagrożone, słyszymy dziś już niemal codziennie. Osobiście głęboko wierzę, że nawet niewielkie, pojedyncze działania mogą przynieść ogromne korzyści naturze. Dlatego zależało mi, aby ekologiczne rozwiązania wprowadzać i promować we wszystkich obszarach działalności innogy: w biurze, przy obsłudze klienta czy podczas wspieranych przez nas miejskich wydarzeń kulturalnych. Udało nam się tym pomysłem zarazić kolegów, następnie zarząd i tak powstał projekt „innogy goes green” Bardzo cieszy nas również fakt, że coraz więcej naszych Klientów wybierając produkty innogy, podpisuje się pod systemem wartości, które wyznajemy – mówi Małgorzata Nieciecka, Koordynator Projektów, Marketing Expert i pomysłodawczyni programu.

Dzięki podejmowanym działaniom w skali roku uda się zaoszczędzić m.in. 268 ton drewna i zrezygnować ze 160 tys. plastikowych butelek!

We wszystkich biurach innogy wdrożone zostanie wiele ekologicznych rozwiązań, a najważniejszym z nich jest redukcja zużywanego papieru. Zwykły papier zastępuje ten z recyklingu, także w przypadku niezbędnej korespondencji masowej. Większość z nas co miesiąc dostaje wydrukowaną fakturę ze zużyciem energii – innogy rekomenduje przejście na usługę e-faktury w opcji moje innogy – w serwisie moje innogy.

Dzięki temu, że prawie 200 tysięcy klientów już przeszło na moje innogy, firma w ciągu roku zaoszczędzi 5 mln kartek oraz 1,2 mln kopert!

To nie koniec zmian. W sierpniu wszyscy pracownicy innogy dostali szklane butelki, aby zminimalizować zużycie plastiku i jednogłośnie przeszli na warszawską kranówkę! innogy namawia także swoich pracowników na ekologiczne dojazdy do pracy – dlatego dla wszystkich chcących dojechać do firmy rowerem, hulajnogą czy rolkami przygotowuje specjalne miejsca do ich przechowywania i gwarantuje dostęp do pryszniców.

Coraz więcej klientów innogy wybierając ich produkty, podpisuje się pod systemem wartości, który wyznaje firma. W ofercie produktowej wspierającej zrównoważony rozwój znajduje się np. sprzedaż instalacji fotowoltaicznej, innogy go!, Nowa Energia, Eko Firma, a nawet sprzedaż oczyszczaczy powietrza.

Ekoodpowiedzialność wynika z natury i wartości innogy. Nasze produkty są inspirowane potrzebami klientów i tworzone razem z nimi, a aspekt ekologiczny jest zawsze kluczowy w budowaniu konkretnych rozwiązań. Dzisiaj innogy umożliwia nie tylko korzystanie z zielonej energii w domu i w firmie, ale także oferuje przyjazny środowisku sposób poruszania się po mieście, udostępniając jeden z największych w Europie system wynajmu samochodów elektrycznych. Aktywnie uczestniczymy również w transformacji w obszarze energetyki opartej na źródłach odnawialnych, rocznie instalując panele fotowoltaiczne na dachach kilku tysięcy domów w całej Polsce. W ten sposób razem z naszymi klientami przyczyniamy się do poprawy jakości powietrza w Warszawie i chronimy środowisko naturalne w całej Polsce – mówi Sebastian Janda, EKO Ambasador, Dyrektor Pionu Klienci Indywidualni i MSP w innogy Polska. – Budujące jest przy tym autentyczne zaangażowanie pracowników w inicjatywy programu „innogy goes green”, do których zapraszają naszych klientów.

Innym ważnym projektem, który kojarzy już chyba każdy warszawiak, jest car sharing innogy go!, czyli najbardziej ekologiczny transport miejski, który jest jednocześnie jednym z najlepiej ocenianych systemów w Polsce.

 

Zmiany Klimatu