Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Jak korzystać z technologii w sposób zrównoważony? Zostańcie Ekotechnologiczni

Ekotechnologiczni to wspólny projekt Samsung Memory i Martyny Zastawnej – przedsiębiorczyni i założycielki firmy WoshWosh.
.get_the_title().

Jak korzystać z technologii, by jednocześnie dbać o środowisko? Czy da się połączyć technologię i zero waste? Czym jest ślad cyfrowy? Co ma wspólnego z bałaganem w skrzynce mailowej i zasypianiem przy Netflixie, a także w jaki sposób możemy go ograniczyć? Na te i więcej pytań odpowie projekt Ekotechnologiczni.

To efekt współpracy Samsung Memory Polska, czyli dywizji marki Samsung, która odpowiedzialna jest za karty pamięci i dyski, oraz Martyny Zastawnej – przedsiębiorczyni, propagatorki zrównoważonego rozwoju oraz jednej z najbardziej wpływowych Polek według 'Forbesa’.

Martyna jest założycielką pionierskiej firmy WoshWosh, która zajmuje się odnową obuwia, oraz agencji odpowiedzialnego społecznie marketingu SzeptSzum. Wykłada też Społeczną Odpowiedzialność Biznesu na Akademii Leona Koźmińskiego.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez @ekotechnologiczni

Idea dawania drugiego życia przedmiotom prywatnie i zawodowo jest mi szczególnie bliska. Choć tematyka zrównoważonego rozwoju czy zero waste dawno już przestała być niszą, to akurat kwestie związane z wpływem, jaki wywieramy na środowisko poprzez naszą działalność cyfrową czy sposób użytkowania technologii, wciąż niestety taką niszą pozostają. Liczę, że razem z Samsung Memory uda nam się przyczynić do zmiany i pokazać, że również z technologii da się korzystać w bardziej odpowiedzialny i ekologiczny sposób – mówi Martyna Zastawna.

Pierwszym etapem współpracy Martyny i Samsunga jest instagramowy profil Ekotechnologiczni, na którym ekspertka w przystępny spokój uczy obserwujących, jak korzystać z technologii w sposób zrównoważony.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez @ekotechnologiczni

To jednak nie wszystko. Martyna Zastawna i Samsung Memory zainicjują pierwsze w Polsce internetowe badanie śladu cyfrowego.

Spodziewajcie się także akcji, która będzie promować samodzielną wymianę dysków w używanych komputerach, oraz cyklu ekotechnologicznych wideo-podcastów.

Martyna będzie również prelegentką podczas konferencji dla partnerów Samsung Memory Summit.

Zrównoważony rozwój to nie tylko doraźne działania, ale przede wszystkim długofalowa strategia, zakładająca taki sposób korzystania z zasobów, by były one dostępne dla przyszłych pokoleń. Tej misji w Samsung podjęliśmy się lata temu, realizując ją na etapie projektowania rozwiązań oraz ich produkcji. Jako Samsung Memory naszą misję rozumiemy jednak nieco szerzej. Oprócz dostarczania konkretnych rozwiązań i technologii, chcemy też wspierać i edukować konsumentów między innymi w zakresie bezpieczeństwa danych cyfrowych czy takiego podejścia do technologii, które miałoby na uwadze dobro środowiska. Współpraca z Martyną Zastawną naturalnie wpisuje się w naszą misję – wyjaśnia Maciej Kamiński, Dyrektor Samsung Memory w Polsce i CEE.

Zmiany Klimatu