Jak osoby, które od lat pracują w upale, radzą sobie z wysokimi temperaturami?

Niektórzy pracownicy nie mają możliwości ochłodzenia się przy klimatyzacji czy wiatraku. Co wtedy robią?
.get_the_title().

Wraz z nadejściem lata i upragnionych wakacji nastały także upały, co wiąże się z dużym zagrożeniem dla naszego zdrowia, a nawet życia. Podczas gdy większość z nas chowa się w zacienionych miejscach i chłodnych pomieszczeniach, niektóre osoby muszą pracować w ekstremalnie gorących warunkach. Pracownik sauny, kucharz w food trucku, właściciel szklarni i maskotka w parku rozrywki podzielili się radami w rozmowie z VICE.

Wszyscy przypominają o nawadnianiu się. Wypicie jak największej ilości wody to podstawa.

Następne rady dotyczą naszych strojów. Pracownik parku rozrywki, który pracuje w ciężkim kostiumie, zawsze nosi przy sobie bandanę, która powstrzymuje pot przed kapaniem mu na twarz.

maskotki w parku rozrywki /Cal Gao, unsplash.com
fot. Cal Gao/unsplash.com

Pracownik sauny przestrzega natomiast przed nadmiernym rozbieraniem się w wysokich temperaturach. Zaleca noszenie lekkich warstw ubrań, ponieważ bezpośrednie wystawianie skóry na słońce sprawia, że robi się nam goręcej. Kucharz z food trucka stara się ubierać adekwatnie do pogody oraz zawsze parkuje swój samochód w cieniu.

Wszyscy pracownicy zaznaczają, że w pewnym stopniu przyzwyczaili się już do wysokich temperatur.

Właściciel szklarni twierdzi, że to przede wszystkim kwestia ich podejścia. – Po prostu się nad sobą nie użalamy. Jeżeli cały czas myślelibyśmy o tym, że jest gorąco, nie moglibyśmy wcale pracować – mówi.

Zdjęcie główne: Harry Gillen/Unsplash.com
Tekst: OP

Zmiany Klimatu