Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Jeden strój na wszystkie gale? Joaquin Phoenix pokazuje, jak dbać o środowisko

Gwiazda „Jokera” w bardzo prosty sposób pokazała, jak można przysłużyć się walce o dobro planety – przez cały sezon nagród za rok 2019 aktor będzie prezentował się w tym samym garniturze, zaprojektowanym przez ekoaktywistkę Stellę McCartney.
.get_the_title().

Hollywoodzkie gale to idealne okazje do zaprezentowania kreacji z najnowszych kolekcji słynnych projektantów, kreacji nieraz uszytych specjalnie na ten wyjątkowy moment i kreacji, których zgodnie z niepisaną zasadą, nie można założyć po raz drugi. Hollywoodzkim dresscodem nie przejmuje się jednak Joaquin Phoenix.

Może nie każdy o tym wie, ale amerykański aktor to osoba mocno zaangażowana i wrażliwa na losy naszej planety.

Od trzeciego roku życia jest weganinem i od zawsze wspiera organizacje charytatywne, które działają na rzecz praw zwierząt. W ubiegłym roku pojawił się na billboardach PETA „Wszyscy jesteśmy zwierzętami”. Jest też producentem dokumentu „The Animal People”, który pokazuje, jak korporacje bronią się przed działaczami protestującymi przeciwko badaniom i eksperymentom na zwierzętach.

peta.org

Na spotkaniu z dziennikarzami, które odbyło się po gali wręczenia Złotych Globów, Phoenix mówił o konieczności dbania o środowisko i o tym, jak wielki wpływ na pogłębianie kryzysu klimatycznego ma produkcja ubrań.

Zapowiedział też, że aby ograniczyć nadprodukcję ciuchów, dać dobry przykład i wesprzeć ideę zrównoważonej mody, przez cały sezon będzie pojawiał się na rozdaniach nagród w jednym smokingu.

Strój został zaprojektowany przez Stellę McCartney, która jest czynną aktywistką na rzecz dobra planety i ekologii, nie używa w swoich kolekcjach skór zwierzęcych ani futer. – Jestem dumna i zaszczycona, że mogę połączyć z Tobą siły, Joaquin – skomentowała znana projektantka na swoim koncie na Instagramie.

W najbliższych miesiącach aktor będzie miał okazję do zgarnięcia kilku statuetek, a to za sprawą swojej świetnej roli w filmie „Joker” Todda Phillipsa.

Tym samym każde z nadchodzących wystąpień Phoenixa stanie się swego rodzaju ekologicznym statementem.

W ciągu najbliższych miesięcy z pewnością będzie można zobaczyć go na rozdaniu Oscarów oraz nagród BAFTA – „Joker” zgarnął tu aż 11 nominacji do głównych nagród.

Tekst: Paula Kierzek
Zdjęcie główne: film.com.pl

Zmiany Klimatu