Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Kawiarenka Naprawcza wraca do Warszawy! Za darmo naprawią ci tam zepsute przedmioty

Kawiarenka w duchu zero waste działać będzie przez jeden dzień na warszawskiej Ochocie.
.get_the_title().

Napraw, nie wyrzucaj” – tak brzmi hasło Kawiarenki Naprawczej. To inicjatywa Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste, które odpowiedzialne jest z popularną akcję #zwłasnymkubkiem. „Coraz częściej, kiedy zepsuje nam się sprzęt domowy lub zniszczy ubranie, ze względu na brak czasu i umiejętności, decydujemy się na wymianę uszkodzonego przedmiotu na nowy zamiast podjąć się naprawy. Przedmioty, które mogłyby nam służyć dłużej – trafiają na składowiska odpadów” – czytamy w opisie wydarzenia.

Kawiarenka Naprawcza ma uchronić wasze zepsute przedmioty przed tym smutnym losem. 30 marca (sobota) będziecie mogli je przynieść do Miejsca Aktywności Lokalnej przy ulicy Grójeckiej 109 na warszawskiej Ochocie.

Eksperci naprawią je zupełnie za darmo.

Kawiarenka ma zwrócić uwagę na problem zbyt szybkiego i bezrefleksyjnego wyrzucania przedmiotów, które mogą służyć swoim użytkownikom przez długie lata” – informują organizatorzy. W czasach, kiedy ilość odpadów lawinowo rośnie, każda inicjatywa w duchu zero waste jest na wagę złota, a więc zachęcamy was do tego, abyście w ostatnią sobotę marca przynieśli swoje zepsute sprzęty do MAL-u. Kawiarenka działać będzie od 11:00 do 15:00, a więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia.

Tekst: NS

Zmiany Klimatu