Każdy nowy budynek w Brighton będzie mieć specjalne domki dla owadów i ptaków

Władze położonego na południowym wybrzeżu Wielkiej Brytanii miasta swoją decyzją jasno dają do zrozumienia, że budynki nie są już tylko dla ludzi.
.get_the_title().

Według wprowadzonych właśnie zasad każda nowa inwestycja o wysokości powyżej pięciu metrów musi zawierać co najmniej jedną cegłę z ulem i trzy budki dla ptaków. Cegła-ul to biały blok z otworami, który ma zapewnić owadom schronienie na czas hibernacji w zimie.

Budki dla ptaków zostały zaprojektowane specjalnie dla jerzyków, które latem przemierzają prawie 10 tys. kilometrów z Afryki do Wielkiej Brytanii, aby założyć gniazda.

Radny Alan Robins pochwalił projektantów budek dla ptaków, firmę RSPB, mówiąc, że wymyśliła ona prosty sposób na zwiększenie bioróżnorodności i przyciągnięcie dzikich zwierząt do miasta. Rzeczywiście, podczas gdy ochrona lokalnych siedlisk jest kluczową kwestią dla władz miejskich na całym świecie, wdrożenie odpowiedniej polityki jest często trudne i kosztowne. Tymczasem w Brighton zmiany wprowadzane są w życie dzięki domkom dla ptaków, których koszt wynosi 25 funtów i cegłom-ulom, których ceny wahają się od 6 do 20 funtów.

Zdjęcie główne: Gavin Allanwood
Tekst: AD

Zmiany Klimatu