Koniec ze sprzedażą kotów i psów w sklepach zoologicznych w Wielkiej Brytanii

Dobra wiadomość na początek roku! Brytyjski rząd zadecydował, że w tamtejszych sklepach zoologicznych nie będą już sprzedawane psy i koty.
.get_the_title().

Już wkrótce w sklepach zoologicznych na terenie Wielkiej Brytanii nie będą sprzedawane szczenięta i kocięta – takie są plany brytyjskiego rządu. Ma to związek z licznymi nadużyciami i niehumanitarnym traktowaniem, którego małe zwierzęta doświadczają w sklepach. Rząd jest zdania, że w ten sposób uda się także rozprawić z pseudo-hodowlami zwierząt.

Jak podał Departament Środowiska, Żywności i Spraw Wiejskich Wielkiej Brytanii, już wkrótce, aby stać się posiadaczem młodego psa czy kota trzeba będzie zwrócić się bezpośrednio do hodowcy lub schroniska.

Nowe prawo ma nosić nazwę „Prawa Lucy”, co nawiązuje do psa rasy cavalier king charles spaniel. Lucy spędziła większość życia w klatce, co negatywnie odbiło się na jej rozwoju. Spaniel został ocalony w 2013 roku przez aktywistkę Lisę Garner, która następnie nagłośniła sprawę niewłaściwego traktowania zwierząt w sklepach zoologicznych.

Jak wynika z publicznych konsultacji, projekt nowego prawa popierany jest aż przez 95 proc. Brytyjczyków. Zakaz ma zostać wprowadzony jeszcze w tym roku.

Tymczasem warto przypomnieć, że podobne prawo wraz z 1 stycznia zaczęło obowiązywać także w Kalifornii.

Tam również w sklepach zoologicznych nie kupimy już szczeniąt, kociąt czy królików pochodzących z hodowli. Zamiast nich pojawić się mają zwierzęta ze schronisk. Ma to ułatwić proces adopcji i skłonić mieszkańców do otaczania opieką zwierząt, które nie mają domów, zamiast wybierania drogich i rasowych zwierząt hodowlanych.

Zmiany Klimatu