Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Kosmetyki w papierowych butelkach? Taki pomysł ma L’Oréal

Pierwsze kosmetyki marki w bardziej ekologicznych opakowaniach mają trafić na rynek już w drugiej połowie przyszłego roku.
.get_the_title().

Plastikowe opakowania są zmorą naszych czasów. Trudno się od nich uwolnić – zwłaszcza nasze łazienki często są obstawione kosmetykami opakowanymi w plastik. Coraz więcej firm myśli jednak o tym, aby wyeliminować lub przynajmniej ograniczyć wykorzystanie tego tworzywa. Powstają takie produkty, jak SOAPBOTTLE, czyli kosmetyki w opakowaniach z mydła, coraz więcej osób w trosce o środowisko zamienia też żele pod prysznic i szampony na mydło. Ekologiczny trend nie uchodzi uwadze wielkich marek.

Firma L’Oréal ogłosiła właśnie, że już w przyszłym roku wprowadzi na rynek pierwsze w swojej ofercie kosmetyki w papierowych tubach.

Stworzyła je firma Albéa, która zajmuje się produkcją opakowań. Podstawowym składnikiem, z którego wykonane zostaną nowe opakowania, jest karton. Zamiast tworzyw sztucznych wykorzystany został certyfikowany i biologiczny materiał przypominający papier.

Od 2007 roku nieustannie zmniejszamy wpływ naszych opakowań na środowisko. Teraz idziemy o krok dalej i wprowadzamy nową technologię opartą na certyfikowanym papierze. Współpracując blisko z Albéa, aby wspólnie opracować tę przełomową innowację, dążymy do stworzenia nowego opakowania do naszych opakowań kosmetycznych, które wykonane zostanie na bazie papieru. Pierwszą premierę rynkową produktów do pielęgnacji skóry planujemy na drugą połowę 2020 roku – mówi Philippe Thuvien z L’Oréal.

W 2021 roku L’Oréal wypuści z kolei kosmetyki w papierowych butelkach.

Pracuje nad nimi wraz z firmą PaBoCO (Paper Bottle Company). PaBoCO ma stworzyć wykonane z celulozy i biomateriałów butelki, które w całości nadają się do recyklingu i można w nich przechowywać różne płyny – zarówno kosmetyki, jak i napoje. Takie rozwiązanie w październiku zaprezentowała także marka Calsberg, a jej Green Fibre Bottle w dwóch wersjach wkrótce wejdzie w fazę testów. L’Oréal obiecuje, że do 2025 roku wszystkie kosmetyki marki będą mieć bardziej ekologiczne opakowania. Wedle zapowiedzi będą nie tylko podlegać recyclingowi i kompostowaniu, ale też będzie je można wykorzystywać wielokrotnie.

Tekst: NS

Zmiany Klimatu