Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Książka za worek śmieci. Posprzątaj las i dostań coś do czytania!

Już w najbliższą sobotę w 16 miastach w Polsce odbędzie się kolejna odsłona tej popularnej akcji.
.get_the_title().

’Książka za worek śmieci’ to ogólnopolska akcja, której inicjatorką jest Anna Jaklewicz – podróżniczka, antropolożka i archeolożka. Od 2019 roku odbyło się już kilkanaście edycji, podczas których uczestnicy zebrali kilkadziesiąt ton śmieci.

Najbliższa edycja odbędzie się już 18 września (sobota) w 16 miastach w Polsce.

Mieszkańcy Warszawy, Krakowa, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Katowic, Szczecina, Bydgoszczy, Lublina, Olsztyna, Białegostoku, Opola, Rzeszowa, Gorzowa Wielkopolskiego i Kielc będą wówczas sprzątać lasy, parki, brzegi rzek i wszystkie inne miejsca, które tego wymagają. A w nagrodę za wysiłek na rzecz planety otrzymają upominki książkowe.

źródło: książka za worek śmieci fb

Pamiętajcie jednak o tym, że aby otrzymać książkę, należy się wcześniej zarejestrować. I uwaga, warto się spieszyć, bo kto pierwszy ten lepszy! Książki trafią tylko do pierwszego tysiąca zarejestrowanych osób. Na jakie książki możecie liczyć? To autorski wybór Anny Jaklewicz, w którym znajdą się reportaże, literatura górska i oczywiście książki podróżnicze – wśród nich także odpowiadająca o Indonezji książka inicjatorki akcji. L

inki do rejestracji w poszczególnych miastach i szczegóły na temat sobotniego sprzątania znajdziecie tutaj.

Nadchodzącej odsłonie akcji towarzyszy również zbiórka elektroodpadów – będą zbierane w specjalnych punktach w Katowicach, Łodzi, Wrocławiu i w Warszawie.

Zdjęcie główne: Nick Page/Unsplash
Tekst: NS

Zmiany Klimatu