Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

McDonald’s testuje papierowe słomki!

Będziecie mogli z nich skorzystać do 27 stycznia w 6 lokalach w Polsce.
.get_the_title().

McDonald’s wciąż zmienia się na lepsze. Niedawno donosiliśmy o tym, że zamierza ograniczyć ilość antybiotyków w wołowinie, wraz ze Starbucksem pracuje nad ekologicznym konceptem mającym zastąpić jednorazowe kubeczki, a w oddziałach fast foodu w Wielkiej Brytanii pojawiły się wegańskie Happy Meale. Tym razem McDonald’s testuje coś, co z pewnością przypadnie do gustu wszystkim osobom, które świadomie podchodzą do kwestii plastiku. W poniedziałek 7 stycznia w kilku lokalach w Polsce fast food rozpoczął testy papierowych słomek.

W 6 oddziałach McDonald’s w kraju (Warszawa, ul. Świętokrzyska 3; Katowice, ul. Stawowa 5; Poznań, ul. Grunwaldzka 104 c; Gdańsk, ul. Bażyńskiego 2; Wrocław, Rynek 30; Mrągowo) goście mają wybór – mogą zdecydować się na słomkę wykonaną z plastiku, z papieru lub całkowicie z niej zrezygnować.

Akcja potrwa do 27 stycznia.

Słomki ze względu na swój mały rozmiar są trudne do wychwycenia przez systemy segregacji odpadów i dlatego nie są poddawane segregacji i recyklingowi w takim stopniu, jak inne odpady plastikowe. W minionym roku dużo mówiło się o tej kwestii. To jednak tylko jeden z aspektów szerszego tematu opakowań jednorazowych, na którym się skupiamy w ramach strategii Scale For Good – mówi Anna Borys-Karwacka, dyrektor ds. korporacyjnych McDonald’s Polska.

Strategia Scale For Good zakłada, że do 2025 roku wszystkie odpady opakowaniowe z sal jadalnych będą trafiać do recyklingu, a ponadto materiał, z którego są wykonane opakowania, będzie pochodził ze źródeł odnawialnych, certyfikowanych bądź z odzysku.

Dodatkowo do 2030 roku sieć planuje zredukować emisję gazów cieplarnianych z biur i restauracji o 36 proc., a w odniesieniu do łańcucha dostaw o 31 proc. (szerzej pisaliśmy o tym tutaj).

Zmiany Klimatu