Mocna kampania społeczna organizacji ratującej życie zwierząt morskich. Trzeba działać natychmiast!

Uważacie, że te obrazy są zbyt hardkorowe? Pamiętajcie, że problemem jesteśmy my – ludzie.
.get_the_title().

Rok temu przedstawialiśmy wam pierwszą odsłonę tej kampanii. Wspomnieliśmy wtedy o wielorybie, który został wyrzucony na brzeg przez ocean. W jego wnętrznościach znaleziono 29 kg śmieci. Ostatnio donosiliśmy o podobnym przypadku śmierci morskiego ssaka, tym razem z 40 kg połkniętego plastiku w jego ciele. Nic więc dziwnego, że organizacja Sea Shepherd Conservation Society postanowiła stworzyć wyjątkowo mocny przekaz, by mieć pewność, że odbiorca nie przejdzie obok niego obojętnie. Teoretycznie koncept jest spójny z zeszłorocznym. Tu także widzimy zwierzęta duszące się z powodu plastiku.

O ile jednak rok temu była to pewna smutna, artystyczna wariacja na ten temat, to tym razem kwestia została przedstawiona w dosadny i niepozostawiający złudzeń sposób.

Na zlecenie organizacji agencje reklamowe Tribal Worldwide São Paulo i DDB Guatemala stworzyły dwa plakaty 3D. Widnieją na nich żółw i foka walczące o życie w starciu z bezmyślnie wrzucanym do oceanów plastikiem.

Hasło przewodnie kampanii to „Plastik, którego używasz jednorazowo, będzie wieczną torturą oceanów”.

Więcej o kampanii oraz sposoby podpowiadające, co możemy zrobić, żeby zminimalizować nasze negatywne działania znajdziecie tutaj.

Źródło zdjęć: Tribal Worldwide São Paulo i DDB Guatemala dla Sea Shepherd Conservation Society
Tekst: Kinga Dembińska

Zmiany Klimatu