Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Na plaży w Kornwalii pojawiło się tajemnicze zwierzę

To film, który ma nas skłonić do refleksji nad problemem plastiku w oceanach.
.get_the_title().

Nigdy nie widziałem niczego podobnego. Wyglądało jak wieloryb, ale myślę, że to nie był wieloryb – mówi do kamery mężczyzna. Jego wypowiedź dotyczy tajemniczego zwierzęcia, które mieszkańcy Kornwalii znaleźli na plaży. Olbrzymi morski ssak nie miał się dobrze – wyraźnie widać było, że coś mu dolega.

Dlatego mieszkańcy połączyli siły, próbując mu pomóc – oczyścili zwierzę z plastiku, w który zaplątały się jego kończyny i polewali je wodą.

Ich wysiłki poszły jednak na marne, tajemniczy ssak zdechł jeszcze tego wieczora. To fabuła krótkiego, 3-minutowego filmu autorstwa Surfers Against Sewage, który możecie obejrzeć poniżej.

Każdego roku z powodu plastiku umiera 100 tys. ssaków i milion ptaków. Właśnie dlatego surferzy z Surfers Against Sewage zrobili ten film – ma poruszać, zmuszać do refleksji i inspirować do zmian. Twórcy podkreślają, że choć ludzkości udało się zmapować aż 90 proc. powierzchni Marsa, w przypadku oceanów na Ziemi jest to zaledwie 5 proc.

Bardzo więc możliwe, że nie znamy jeszcze wielu gatunków, które żyją w słonej wodzie.

Nie przeszkadza to nam jednak w tym, aby je zabijać – twierdzą twórcy filmu i zachęcają do podpisania petycji przeciwko zanieczyszczeniu oceanów plastikiem.

Tekst: NS

Zmiany Klimatu