Najbardziej ekologiczna firma na świecie wybrana. Jest nią Chr. Hansen

To firma, która produkuje naturalne dodatki dla branży spożywczej.
.get_the_title().

Podczas tegorocznego Światowego Forum Ekonomicznego w Davos po raz piętnasty wybrano najbardziej zrównoważone firmy na świecie. Na szczycie listy przygotowanej przez specjalizującą się w badaniach inwestycyjnych firmę Corporate Knights listy „Global 100” znalazła się duńska firma Chr. Hansen. To ona okazała się najlepsza z ponad 7,5 tys. firm, które wzięto pod uwagę przy tworzeniu rankingu.

Chr. Hansen zajmuje się dostarczaniem naturalnych dodatków do branży spożywczej – m.in. naturalnych bakterii w miejsce pestycydów czy alternatyw dla antybiotyków, które podawane są zwierzętom hodowlanym.

Nagrodzenie tej relatywnie nieznanej firmy z niemal 150-letnią historią spotkało się ze zdziwieniem. – To nie jest firma zwracająca się bezpośrednio do konsumentów. Prawdopodobnie wpływa jednak na wiele kalorii spożywanych każdego dnia przez setki milionów ludzi, sprawiając, że jedzenie staje się bezpieczniejsze – mówił Toby Heaps, założyciel Corporate Knights.

Firma uzyskała w rankingu 100 proc. w kategorii „clean revenue”, co oznacza, że jej produkty są dobre dla środowiska.

Wierzę, że jednym z powodów, dla których Chr. Hansen został uznany za nr 1, jest fakt, że świat zaczyna rozumieć siłę dobrych bakterii i wpływ, jaki mogą mieć na niektóre z głównych wyzwań, przed którymi stoi świat, takich jak marnowanie żywności, nadużywanie antybiotyków i potrzeba bardziej zrównoważonego sektoru rolnego, dzięki któemu wyżywi się rosnącą populację, jednocześnie zachowując naszą planetę dla przyszłych pokoleń – powiedział Mauricio Graber z Chr. Hansen.

Tekst: NS

Zmiany Klimatu