Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Najbardziej ekologiczna firma na świecie wybrana. Jest nią Chr. Hansen

To firma, która produkuje naturalne dodatki dla branży spożywczej.
.get_the_title().

Podczas tegorocznego Światowego Forum Ekonomicznego w Davos po raz piętnasty wybrano najbardziej zrównoważone firmy na świecie. Na szczycie listy przygotowanej przez specjalizującą się w badaniach inwestycyjnych firmę Corporate Knights listy „Global 100” znalazła się duńska firma Chr. Hansen. To ona okazała się najlepsza z ponad 7,5 tys. firm, które wzięto pod uwagę przy tworzeniu rankingu.

Chr. Hansen zajmuje się dostarczaniem naturalnych dodatków do branży spożywczej – m.in. naturalnych bakterii w miejsce pestycydów czy alternatyw dla antybiotyków, które podawane są zwierzętom hodowlanym.

Nagrodzenie tej relatywnie nieznanej firmy z niemal 150-letnią historią spotkało się ze zdziwieniem. – To nie jest firma zwracająca się bezpośrednio do konsumentów. Prawdopodobnie wpływa jednak na wiele kalorii spożywanych każdego dnia przez setki milionów ludzi, sprawiając, że jedzenie staje się bezpieczniejsze – mówił Toby Heaps, założyciel Corporate Knights.

Firma uzyskała w rankingu 100 proc. w kategorii „clean revenue”, co oznacza, że jej produkty są dobre dla środowiska.

Wierzę, że jednym z powodów, dla których Chr. Hansen został uznany za nr 1, jest fakt, że świat zaczyna rozumieć siłę dobrych bakterii i wpływ, jaki mogą mieć na niektóre z głównych wyzwań, przed którymi stoi świat, takich jak marnowanie żywności, nadużywanie antybiotyków i potrzeba bardziej zrównoważonego sektoru rolnego, dzięki któemu wyżywi się rosnącą populację, jednocześnie zachowując naszą planetę dla przyszłych pokoleń – powiedział Mauricio Graber z Chr. Hansen.

Tekst: NS

Zmiany Klimatu