Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

NEGATIVE – bransoletka wykonana m.in. z dwutlenku węgla wyłapanego z atmosfery. Ma być symbolem kryzysu klimatycznego

Bycie eko to dla jednych filozofia życiowa, którą świadomie realizują każdego dnia na coraz szerszą skalę. Dla innych póki co to tylko moda. Pomysł na tę bransoletkę leży gdzieś pośrodku.
.get_the_title().

Bransoletki NEGATIVE to biżuteria z przesłaniem, które zapisane jest w jej DNA. Powstaje ona bowiem m.in. z wyłapywanego z atmosfery dwutlenku węgla.

W połączeniu ze specjalną gliną i naturalnymi włóknami tworzy on czarną jak węgiel bransoletkę.

Taki efekt udało się osiągnąć dzięki temu, że za pomysłem stoją specjaliści z Carbon Upcycling Technologies, którzy są finalistami konkursu Carbon XPRIZE. Doceniane są w nim produkty użytku codziennego, które powstałe dzięki wychwyceniu z powietrza dwutlenku węgla i przekształceniu go.

NEGATIVE ma nie być tylko modnym dodatkiem, ale przede wszystkim zwracać uwagę na kryzys klimatyczny, jednoczenie promując ideę rozwiązań typu sekwestracja dwutlenku węgla z atmosfery.

Nazwa bransoletki wzięła się z tego, że jest ona „carbon-negative”, czyli ilość gazów cieplarnianych wytworzonych przy jej produkcji będzie mniejsza, niż te, które wychwycono z atmosfery, aby powstała. To ważna cecha – niestety nadal produkcja wielu produktów, które z założenia są eko, w rzeczywistości obciąża środowisko.

Projekt NEGATIVE wystartował na Kickstarterze i mimo że do końca zbiórki pozostało jeszcze ok. 20 dni, to już zdołał uzbierać prawie dwukrotność zakładanej kwoty 10 tysięcy dolarów. Jeśli ktoś ma ochotę wesprzeć twórców, może to zrobić tutaj.

Więcej informacji na stronie Goneagtive.co.

Źródło zdjęć: NEGATIVE/Kickstarter.com
Tekst: KD

Zmiany Klimatu