Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Nestlé, największy światowy producent żywności paczkowanej, rezygnuje z jednorazowych plastikowych opakowań

Do 2025 roku wszystkie opakowania marki Nestlé będą nadawać się do recyklingu.
.get_the_title().

Firma Nestlé dołącza się do walki z jednorazowymi opakowaniami z plastiku. Jej zarząd zapowiedział, że do 2025 roku wszystkie opakowania wykorzystywane do pakowania produkowanej przez globalnego giganta żywności będą albo wielokrotnego użytku, albo w pełni nadające się do recyklingu.

Tym samym Nestlé dołącza się do innych korporacji – między innymi Starbucksa, McDonald’s czy Coca-Coli – pracujących nad ograniczeniem wpływu ich działalności na środowisko.

Źródło: imagenesmi.com

Już w lutym Nestlé rozpoczyna krucjatę przeciwko plastikowym słomkom dołączonym do niektórych z flagowych produktów firmy. Wkrótce wiele marek należących do Nestlé przestawi się też na opakowania z papieru.

Powołany w grudniu 2018 Nestlé Institute of Packaging Sciences, jednostka naukowa pracująca nad rozwojem i wdrażaniem innowacyjnych technologii pakowania i wynalezieniem alternatywnych, biodegradowalnych materiałów, ma za zadanie stworzenie plastikowej butelki na wodę przyszłości – w pełni biodegradowalnej i wyprodukowanej z przetworzonego materiału.

Innowacyjne butelki na wodę stanowią największe wyzwanie dla korporacji, do której aktualnie należy ponad 100 marek wody pitnej w 34 krajach.

Fabryki produkujące plastikowe butelki dla Nestlé działają 24 godziny na dobę i co minutę są w stanie dostarczyć 1200 butelek.

Źródło: Waste360

Nestlé nie zrezygnuje w pełni z plastikowych opakowań, ale wyeliminuje te, które są niemożliwe do przetworzenia lub ich recykling jest niezwykle trudny i kosztowny.

Choć nowe opakowania będą z całą pewnością droższe i trudniejsze do wyprodukowania niż te, które aktualnie są wykorzystywane w branży żywności, firmy takie jak Nestlé muszą liczyć się ze zmieniającymi się preferencjami konsumentów. A ci coraz częściej wybierają produkty, które pod każdym względem są przyjazne środowisku.

Tekst: AO

Zmiany Klimatu