Nestlé rozstaje się z plastikiem wprowadzając eko opakowania na batoniki

Plastikowe opakowania na przekąski, w skali całkowitej ilości odpadów, są jednym z największych problemów. Nestlé, jeden z gigantów w produkowaniu zapakowanej żywności, postanowił zrobić krok w stronę recyklingu i zastąpić sztuczne opakowania na batoniki - ekologicznymi.
.get_the_title().

Producent pochwalił się stworzeniem „pierwszego na świecie” opakowania na batony i inne przekąski, które będzie mogło trafić do recyklingu wraz ze zwykłym papierem i zostać ponownie wykorzystane.

Firma zobowiązała się, że do 2025 roku wszystkie opakowania ich produktów będą mogły zostać poddane recyklingowi.

W oficjalnym oświadczeniu prasowym szwajcarskiej firmy podano, że do tej pory w ich intensywnym oraz szybkim procesie produkcyjnym używali plastikowych folii i laminatów. Teraz, są już w stanie wykorzystać papier na dużą skalę, gwarantując jakość i świeżość produktów przez cały okres przydatności do spożycia.

Sam papier użyty do produkcji nowych opakowań, pochodzi ze źródeł nienaruszających równowagi ekologicznej, certyfikowanych przez Forest Stewardship Council (FSC). Pierwsze opakowania tego typu zostaną wykorzystane przy pakowaniu batoników „YES!”, które mają trafić do sprzedaży w wybranych krajach w lipcu 2019 roku (początkowo będą to m.in. Austria, Belgia, Czechy, Niemcy, Francja, Hiszpania i Wielka Brytania).

Zdjęcie główne: www.nestle.media.pl
Tekst: Paula Kierzek

Zmiany Klimatu