Norweski start-up sprzedaje dezodoranty, szampony i pastę do zębów bez jednorazowych opakowań

Od ludzi dla ludzi, czyli by Humankind, to norweski start-up z sektora beauty, który znalazł sposób na to, jak przyczynić się do redukcji plastiku.
.get_the_title().

By Humankind to kolejny dobry pomysł na to, jak zredukować obecność plastiku na świecie.

Jednym z sektorów, który najbardziej przyczynia się do jego produkcji, jest przemysł kosmetyczny.

Takie produkty jak szampony, żele pod prysznic, czy pasty do zębów pakowane są w jednorazowe plastikowe opakowania, które rzadko kiedy dostają drugie życie. Czy istnieje sposób na to, aby je czymś zastąpić lub mądrze wykorzystać?

Sposób działania jest prosty: wykupujesz subskrypcję (lub korzystasz z jednorazowej usługi), zamawiasz wybrany produkt — dezodorant, szampon, pastę do zębów — dostajesz go w opakowaniu wielokrotnego użytku i korzystasz z niego do woli. Kiedy się skończy, zamawiasz „uzupełniacz”, czyli ten sam produkt, ale już bez plastikowego opakowania.

Firma by Humankind przyśle ci pastę do zębów czy dezodorant w specjalnej kopercie, a nowy produkt będziesz mógł łatwo zaaplikować do używanego już opakowania.

Szampon możesz zamówić w formie kostki, która obecnie jest najbardziej ekologicznym rozwiązaniem dla tego produktu, a pastę do zębów w formie pastylek o skutecznym działaniu. Co więcej, jeden dolar z twojego zakupu zostanie przeznaczony na inicjatywę usunięcia plastiku z zanieczyszczonego oceanu.

By Humankind oferuje produkty, które są całkowicie wegańskie i cruelty-free, czyli nie są testowane na zwierzętach. Przesyłka pakowana jest w pudełka przyjazne środowisku. Cała idea zachęca do tego, aby bliżej zapoznać się z ofertą tego norweskiego brandu.

Tekst: Malwa Wawrzynek
Zdjęcia: by Humankind

Zmiany Klimatu