Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Nowa wegańska kolekcja H&M ze zwierzęcymi nadrukami

Kolekcja Conscious Exclusive zadebiutuje 11 kwietnia w sklepach stacjonarnych oraz online. Będzie to odzież oraz akcesoria wykonane z unikalnych materiałów roślinnych.
.get_the_title().

Firma nawiązała współpracę z kilkoma innowatorami z branży tekstylnej – w tym marką, Piñatex, która szyje ubrania ze skórek liści ananasa oraz z producentem wegańskiego jedwabiu Orange Fiber, który tworzy zrównoważone tkaniny z produktów ubocznych soku cytrusowego, które w przeciwnym razie zostałyby wyrzucone.

W swoich projektach H&M wykorzysta też elastyczną piankę z biomasy z alg o nazwie BLOOM.

mat. prasowe H&M Conscious Exclusive 2019
mat. prasowe H&M Conscious Exclusive 2019

Nowa kolekcja będzie składała się z kurtek z wegańskimi, skórzanymi akcentami, będą też pasujące do niech spódnice i buty, a także wegańskie gorsety z jedwabiu inspirowane naturą oraz z odważnymi nadrukami w motywie zwierząt.

Główne barwy kolekcji to złoto, koral, odcienie piaskowe i ciemnoturkusowe oraz metaliczne wykończenia, a ubrania będą zarówno na specjalne okazje, jak i do noszenia na co dzień.

W tej kolekcji zawarliśmy piękno natury, które widać we wzorach, zwiewnych fasonach, w palecie kolorów oraz w detalach – powiedziała Ann-Sofie Johansson, doradczyni kreatywna w H&M.

mat. prasowe H&M Conscious Exclusive 2019
mat. prasowe H&M Conscious Exclusive 2019

– mówi Johansson.

W 2016 roku hiszpańska projektantka Carmen Hijosa wprowadziła na rynek innowacyjny materiałem Piñatex. Obecnie korzysta z niego wiele różnych firm, w tym Hilton Hotels, które wykorzystuje skórę z ananasa zamiast skóry zwierzęcej w wyposażeniu swoich wegańskich hotelowych apartamentów w Londynie.

Włoska firma Orange Fiber – założona w 2014 roku przez Adrianę Santanocito i Enrica Arena – tworzy swój wolny od okrucieństwa jedwab z celulozy pozyskiwanej z tysięcy ton zmarnowanych owoców cytrusowych.

mat. prasowe H&M Conscious Exclusive 2019

Tekst: Marta Mankiewicz

Zmiany Klimatu