Od 1 września w Warszawie będzie można złożyć wniosek na dofinansowanie instalacji fotowoltaicznej na bardzo korzystnych warunkach

W niektórych przypadkach takie zewnętrzne wsparcie może przekroczyć nawet 50 proc. wartości całego projektu!
.get_the_title().

1 września 2020 to nie tylko początek roku szkolnego, ale też data, od której Urząd Miasta Stołecznego Warszawy rozpocznie przyjmowanie wniosków o dotacje na instalację fotowoltaiczną. Jeśli ktoś rozważa taki montaż (projekt obejmuje zarówno osoby fizyczne, jak i firmy), korzyść powinna być niebagatelna, gdyż świadczenie może objąć nawet 50 proc. pełnej kwoty.

Na każdy 1kW wsparcie wyniesie do 1500 zł, zaś górna kwota dofinansowania to aż 15 tys. zł.

Warto dodać, że na dodatkowy bonus mogą liczyć klienci indywidualni, dla których przygotowano tzw. ulgę termomodernizacyjną. Obejmuje ona pozostałą kwotę, tę do samodzielnego opłacenia poza dotacją, i będzie wynosić 17, 19 lub 32 proc.

Należy się jednak spieszyć, gdyż o przyjęciu wniosków, obok ich poprawności (najlepiej skorzystać tu ze wsparcia fachowców), decyduje kolejność ich składania. W 2019 roku spóźnialscy nie otrzymali dofinansowania właśnie z powodu braku dalszych środków na ten cel w miejskiej kasie.

O czym jeszcze oprócz powyższych informacji należy pamiętać?

1. Dotacja jest nieopodatkowana oraz bezzwrotna.

2. Środki pochodzą z budżetu miasta.

3. Ulga podatkowa zapewni maksymalnie do 53 tys. zł odliczenia od podatku dochodowego.

4. Warunkiem jest bycie właścicielem lub współwłaścicielem nieruchomości.

Komplet informacji znajdziecie również na poniższej grafice:

fot. gramwzielone.pl

Tekst: WM

Zmiany Klimatu