Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Opakowania, z których możesz wyhodować własne rośliny

Główną ideą i celem było stworzenie produktu naprawdę przyjaznego dla środowiska. Tak właśnie w głowie greckiej projektantki zrodził się pomysł na wytłaczanki do jajek, z których mogą powstać rośliny.
.get_the_title().

Recykling polega na takim gospodarowaniu, aby móc przekształcić odpady i inne używane materiały w produkty wielokrotnego użytku. Jednak grecka projektantka George Bosnas twierdzi, że ponowne przetwarzanie materiałów często staje się kosztowne, a sam proces wymaga dłuższego czasu.

Dlatego też postanowiła pokazać inny, ale równie zrównoważony sposób na wykorzystanie opakowań po produktach.

źródło: georgebosnas.com
źródło: georgebosnas.com

Innowacyjna wytłaczanka jej autorstwa mieści cztery jajka i jest wykonana z oczyszczonej masy papierniczej, mąki, skrobi i nasion.

Po użyciu jaj, zamiast wyrzucać opakowanie lub poddawać je recyklingowi, zachęca się użytkowników do zasadzenia go w ziemi i podlewania, aby nasiona roślin, które są częścią pudełka, mogły wyrosnąć.

źródło: georgebosnas.com
źródło: georgebosnas.com

Cały proces ma zająć tylko 30 dni

Pozwala użytkownikom czerpać korzyści z ekologicznego opakowania znacznie szybciej niż tradycyjne metody recyklingu – mówi o swoim projekcie George Bosnas. Projektanci coraz częściej myślą o tym, jak można wykorzystać opakowania. O innym oryginalnym opakowań na szampony i kosmetyki pisaliśmy tutaj.

źródło: georgebosnas.com
źródło: georgebosnas.com

Tekst: Marta Mankiewicz

Zmiany Klimatu