Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Polski startup wprowadza do sklepów środki czystości z żołędzi

Olej napędowy z rzepaku, farba ze słonecznika, a środki czystości z żołędzi
.get_the_title().

Rośliny mogą mieć więcej zastosowań niż się wydaje. Wykorzystywanie ich wyłącznie w celach spożywczych byłoby poważnym zignorowaniem ich potencjału. Zastosowanie w produkcji kosmetyków, ubrań i leków wydaje się być oczywiste. Nieco rzadziej następują przełomy w dziedzinie technologii, motoryzacji oraz szeroko pojętej chemii. Każde takie odkrycie staje się jednak bezcenne dla środowiska naturalnego.

Kolejna granica została przesunięta przez firmę Herbi Clean z Korycina k. Bielska Podlaskiego, która wykorzystuje żołędzie do wytwarzania środków czystości.

Inicjatywa została powołana do życia za sprawą właściciela Podlaskiego Ogrodu Botanicznego, który zapewnił dostęp do swoich zasobów. W ten sposób można było rozpocząć eksperymenty nad różnymi gatunkami roślin.

Herbi Clean / Zdjęcie: INNPoland

Drogą prób i błędów zrodziły się innowacyjne kompozycje. Okazało się, że żołędzie posiadają właściwości antybakteryjne. Swoje atuty zawdzięczają dużej zawartości tanin, które w przeszłości służyły już do ochrony przed drobnoustrojami.

Teraz udało się z nich stworzyć naturalne produkty służące do czyszczenia łazienek, kuchni, a także okien i podłóg.

Wkrótce produkty marki Herbi Clean pojawią się na półkach w największych polskich sklepach i hurtowniach. Być może firma spróbuje swoich sił na rynku międzynarodowym. Jednocześnie nie ustają badania związane z kolejnymi roślinami.

Tekst: JN

Zmiany Klimatu