Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Pomóżcie wolno żyjącym kotom zimą – apeluje Rafał Trzaskowski

W Warszawie mieszka aż 30 tys. wolno żyjących kotów. Zima to dla tych zwierzaków trudny czas, a więc prezydent stolicy apeluje o otwarcie z myślą o nich piwnic.
.get_the_title().

Warszawa jest domem dla wielu wolno żyjących kotów. Są one ważnym elementem ekosystemu i pomagają nam w walce z gryzoniami. Niestety zima jest dla nich trudnym czasem.

Dlatego też prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski apeluje, aby nieco ułatwić im życie, umożliwiając dostęp do piwnic, w których zwierzęta chętnie przeczekują mrozy.

Odrobina dobrej woli każdego z nas może odmienić ich los. Stwórzmy dla nich bezpieczne, ciepłe i suche schronienia z dostępem do wody i jedzenia np. w nieużywanym, wydzielonym pomieszczeniu – mówi Trzaskowski. Prośba prezydenta miasta skierowana jest do wszystkich warszawiaków – nie tylko zarządców budynków i administratorów nieruchomości.

Apel Trzaskowskiego nie dotyczy wyłącznie zimy – prezydent ma nadzieję, że warszawskie piwnice będą stały otworem dla kotów przez okrągły rok. Jak pisze na Facebooku Miasto Stołeczne Warszawa, warto tworzyć dla nich także bezpieczne, ciepłe i suche schronienia, a także zadbać o dostęp do pożywienia i wody.

W Warszawie mieszka aż 30 tys. wolno żyjących kotów, a miasto troszczy się o nie nie od dziś, finansując ich leczenie, kupując karmę czy udzielając dotacji organizacjom pozarządowym na ochronę zwierząt.

Więcej na ten temat dowiecie się stąd.

Zmiany Klimatu