Powstała aplikacja mobilna ułatwiająca opiekę nad roślinami

"Taka aplikacja wydawała nam się najlepszym rozwiązaniem dla każdego zabieganego człowieka, który uwielbia rośliny, ale niestety ma tyle na głowie, że o niektórych rzeczach, np. podlewaniu, zwyczajnie zapomina" – tłumaczą twórcy aplikacji.
.get_the_title().

Jeśli zależy nam na tym, żeby nasze rośliny doniczkowe pięknie rosły, kwitły i rozmnażały się, musimy pamiętać o regularnym podlewaniu i nawożeniu. A co w sytuacji, gdy natłok obowiązków sprawia, że zapominamy o codziennej pielęgnacji roślin, a zróżnicowane potrzeby poszczególnych kwiatów sprawiają, że gubimy się w nazwach, wskazaniach co do temperatury i poziomu nasłonecznienia?

Z odsieczą przychodzi nowe digitalowe narzędzie ogrodnicze stworzone przez Polaków.

Firma Wokas stworzyła bezpłatne i szalenie użyteczne narzędzie w postaci aplikacji, która ułatwi zapominalskim pielęgnację roślin.

Osobisty asystent hodowcy roślin posiada szereg funkcji: przypomina o podlewaniu, rekomenduje optymalne warunki hodowli, a nawet poleca produkty z portfolio marki, które najlepiej sprawdzą się w danej uprawie.

“Przy wyborze kluczowych funkcjonalności kierowaliśmy się najczęstszymi problemami, z jakimi zwykle mierzą się początkujący hodowcy roślin. Stąd właśnie pomysł na podstawową funkcję aplikacji Wokas, jaką jest przypominanie o podlewaniu roślin o ustalonej przez użytkownika porze” – opowiadają twórcy projektu. Co więcej, każdy użytkownik aplikacji ma możliwość stworzenia swojej prywatnej zielonej kolekcji. Dodając do katalogu roślinkę, którą mamy w domu, możemy nadać jej imię, ustawić pory podlewania czy stworzyć spersonalizowane notatki. Aplikacja jest bardzo przejrzysta, intuicyjna i utrzymana w minimalistycznej, nowoczesnej estetyce.

Kompendium wiedzy dla każdego aspirującego ogrodnika dostępne jest w sklepach App Store i Google Play.

Zdjęcia: 1000i
Tekst: Dominika Szymańska

Zmiany Klimatu