Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Powstała aplikacja mobilna ułatwiająca opiekę nad roślinami

"Taka aplikacja wydawała nam się najlepszym rozwiązaniem dla każdego zabieganego człowieka, który uwielbia rośliny, ale niestety ma tyle na głowie, że o niektórych rzeczach, np. podlewaniu, zwyczajnie zapomina" – tłumaczą twórcy aplikacji.
.get_the_title().

Jeśli zależy nam na tym, żeby nasze rośliny doniczkowe pięknie rosły, kwitły i rozmnażały się, musimy pamiętać o regularnym podlewaniu i nawożeniu. A co w sytuacji, gdy natłok obowiązków sprawia, że zapominamy o codziennej pielęgnacji roślin, a zróżnicowane potrzeby poszczególnych kwiatów sprawiają, że gubimy się w nazwach, wskazaniach co do temperatury i poziomu nasłonecznienia?

Z odsieczą przychodzi nowe digitalowe narzędzie ogrodnicze stworzone przez Polaków.

Firma Wokas stworzyła bezpłatne i szalenie użyteczne narzędzie w postaci aplikacji, która ułatwi zapominalskim pielęgnację roślin.

Osobisty asystent hodowcy roślin posiada szereg funkcji: przypomina o podlewaniu, rekomenduje optymalne warunki hodowli, a nawet poleca produkty z portfolio marki, które najlepiej sprawdzą się w danej uprawie.

„Przy wyborze kluczowych funkcjonalności kierowaliśmy się najczęstszymi problemami, z jakimi zwykle mierzą się początkujący hodowcy roślin. Stąd właśnie pomysł na podstawową funkcję aplikacji Wokas, jaką jest przypominanie o podlewaniu roślin o ustalonej przez użytkownika porze” – opowiadają twórcy projektu. Co więcej, każdy użytkownik aplikacji ma możliwość stworzenia swojej prywatnej zielonej kolekcji. Dodając do katalogu roślinkę, którą mamy w domu, możemy nadać jej imię, ustawić pory podlewania czy stworzyć spersonalizowane notatki. Aplikacja jest bardzo przejrzysta, intuicyjna i utrzymana w minimalistycznej, nowoczesnej estetyce.

Kompendium wiedzy dla każdego aspirującego ogrodnika dostępne jest w sklepach App Store i Google Play.

Zdjęcia: 1000i
Tekst: Dominika Szymańska

Zmiany Klimatu