Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Przełomowa technologia IZODOM2000 – nowoczesne domy energooszczędne

Rosnące ceny energii i degradacja środowiska sprawiły, że zaczęto inaczej myśleć o budowaniu domów. Niezbędna stała się skuteczna warstwa izolacji termicznej, która sprawia, że budynki są energooszczędne. Polska firma już 30 lat temu opracowała nowoczesną technologię budowy domów pasywnych i energooszczędnych.
.get_the_title().

Innowacyjna technologia budowania energooszczędnych domów IZODOM2000 pozwala oszczędzać nie tylko czas podczas budowy, ale także pieniądze inwestora i wykonawcy. Do utrzymania budynków wznoszonych przy wykorzystaniu technologii IZODOM2000 zużywa się do 70% energii mniej niż budynków zbudowanych metodą tradycyjną.

Izodom 2000 Polska dostarcza co roku materiały na około 2 tys. domów, co potwierdzają referencje inwestorów z całego świata.

Przełomowa technologia szalunku traconego o nazwie IZODOM2000 polega na szybkim układaniu szalunku z materiału izolacyjnego na całą wysokość kondygnacji, a następnie wypełnianiu go betonem. Na system IZODOM2000 składa się ponad 100 elementów, które łączy się jak klocki. Ta liczba elementów sprawia, że budować można szybciej, gdyż do minimum ograniczona jest konieczność prac na placu budowy. Elementy ścienne wytwarzane przez firmę Izodom 2000 Polska pozwalają budować ściany zewnętrzne, wewnętrzne oraz działowe, z produktów o zróżnicowanej izolacyjności. Można z nich wznosić budynki: mieszkalne wielopiętrowe i domy jednorodzinne, szkoły, szpitale, hale produkcyjne, a nawet baseny.

Kształtki IZODOM2000 są wyposażone w rowki, które ułatwiają docinanie, a także w specjalne zamki do łączenia i montażu elementów. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba stosować żadnych klejów, klamer czy zapraw, a elementy ściśle do siebie pasują. Wyprofilowane wnętrze elementów ułatwia natomiast układanie zbrojenia. Do budowy domu w technologii IZODOM2000 potrzebny jest podstawowy sprzęt, czyli piła do drewna, poziomica i podpory ułatwiające pionowanie szalunku.

IZODOM2000 to polska technologia stosowana na całym świecie.

Izodom 2000 Polska to marka z całkowicie polskim kapitałem, która działa na naszym rynku już od 30 lat. To jedyna firma w Europie, która produkuje komplet kształtek styropianowych do budowy domów od fundamentów, aż po izolację dachu. W Polsce powstaje rocznie ok. 200 domów budowanych w systemie szalunku traconego, podczas gdy w USA, domy budowane w ten sposób stanowią już 20% całego rynku budowlanego.

Dlaczego budując dom warto wybrać technologię IZODOM2000?

Dom buduje się na lata. Warto więc zadbać, by utrzymanie go wymagało jak najmniej energii. Domy pasywne są tym, co pozwoli dbać o środowisko naturalne, a także o własny budżet. Decydując się na budowę domu z firmą Izodom 2000 Polska możemy liczyć na:

1. Szybkość budowy – proces przebiega szybko. Dzięki sprawdzonym, solidnym materiałom – kształtkom i betonowi, średniej wielkości dom jest gotowy do wprowadzenia w ciągu 3 miesięcy. System jest dokładnie przemyślany i zawiera elementy, które pozwalają na wykonanie nawet najbardziej skomplikowanych projektów architektonicznych.

2. Termoizolacja – budowa domu z wykorzystaniem technologii IZODOM2000 zapewnia doskonałą izolację termiczną, dzięki czemu w domu panuje zdrowy klimat. Oznacza to utrzymanie pomieszczeń w optymalnym zakresie komfortu termicznego, tworząc cichą i wygodną przestrzeń do życia i pracy.

3. Niższe rachunki – szacuje się, że w ciągu 30 lat można zaoszczędzić ponad 100 000 zł na kosztach ogrzewania.

4. Polska produkcja – ojciec z synami ponad 30 lat temu opracowali i wdrożyli do produkcji autorski system budowlany dedykowany dla budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Produkcja kształtek styropianowych w technologii IZODOM2000 odbywa się w Zduńskiej Woli.

5. Ekologia – system IZODOM2000 wpływa bezpośrednio na zmniejszenie emisji CO2 oraz szkodliwych pyłów do atmosfery. Porównując z technologią tradycyjną IZODOM jest dwukrotnie lepszy.

materiał sponsorowany

Zmiany Klimatu