Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Przyjdź na spotkanie i dowiedz się, jak założyć ogród społecznościowy

Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę na warszawskim Jazdowie.
.get_the_title().

Chcielibyście uprawiać ogród, ale mieszkacie w bloku i nie macie nawet balkonu? Odpowiedzią na ten problem mogą być tak zwane ogrody społecznościowe. To wspólnotowe inicjatywy, w których może wziąć udział każdy – konkretne zasady każdego ogrodu ustala jego lider lub grupa. To oni decydują także o tym, co jest uprawiane – czy będzie to ogród ozdobny, czy warzywno-owocowy, a może te funkcje zostaną połączone.

Obecnie tylko w Warszawie działa niemal 30 ogrodów społecznościowych.

Informacje o nich możecie znaleźć na stronie Bujna Warszawa.

Bujna Warszawa powstała, aby wspierać inicjatorów i opiekunów ogrodów społecznościowych w ich pracy na rzecz bardziej przyjaznej przestrzeni.

W najbliższą niedzielę (2 czerwca) o 12:00 w Motyce i Słońcu na warszawskim Jazdowie odbędzie się spotkanie, podczas którego będziecie się mogli dowiedzieć wszystkiego na temat zakładania i prowadzenia ogrodów społecznościowych.

„Podczas spotkania opowiemy o naszych doświadczeniach w zakładaniu i prowadzeniu ogrodów społecznościowych, podpowiemy, jak zdobyć teren na działania, jakich błędów się wystrzegać, jak wyciągać lekcje z ogrodniczych porażek, jak zaangażować sąsiadów i nieznajomych, jak dbać o równowagę społeczną i ekologiczną. Doradzimy jak zdobyć wsparcie na założenie ogrodu w ramach programu Bujna Warszawa. Odpowiemy też na pytania i podzielimy się świeżo zebranymi plonami z ogrodu. A na koniec zaprosimy wszystkich chętnych na kulturowe pogawędki i wspólną pracę przy grządkach” – czytamy w opisie wydarzenia, które poprowadzą Michał Augustyn z ogrodu Motyka i Słońce i Paulina Jeziorek ze Wspólny Ogród SDK. Brzmi ciekawie, prawda? Szczegóły znajdziecie tutaj.

Zdjęcie główne: Wspólny Ogród SDK
Tekst: NS

Zmiany Klimatu