Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

realme GT 2 to pierwszy na świecie telefon, który otrzymał certyfikat zrównoważonego rozwoju

Zielony telefon doczekał się zielonego muralu, który został wykonany na warszawskim Powiślu przy użyciu farb pochłaniających smog i oświetlony energią z paneli słonecznych.
.get_the_title().

realme zaprezentował niedawno zielony mural na ulicy Drewnianej 1 w Warszawie. Projekt, który promuje flagowe smartfony z serii realme GT 2, został wykonany przy użyciu farb pochłaniających smog. Nocą jest podświetlony za pomocą energii z paneli słonecznych. Do tego typu murali zdążyliśmy się już przyzwyczaić, ale stworzenie projektu to jedno z działań marki wpisujących się w ogłoszoną na początku roku, zorientowaną na środowisko strategię Leap to Greener. Namalowane na muralu hasło #TechnologicznyzNatury oddaje filozofię, która towarzyszyła twórcom realme GT 2.

Nowy flagowiec realme to pierwszy na świecie telefon, który otrzymał certyfikat zrównoważonego rozwoju TCO 9.0, przyznawany na podstawie analizy ponad 40 wskaźników.

realme to najszybciej rozwijający się producent smartfonów na świecie, a jednocześnie młoda marka, dla której kluczowe znaczenie mają takie aspekty jak ochrona środowiska oraz wpływ na otaczający świat.

Nasz mural stanowi nie tylko reklamę produktu, z którego jesteśmy dumni. Jego produkcji, od początku do końca, towarzyszyła chęć podkreślenia naszego proekologicznego podejścia – mówi Łukasz Łyżwa, dyrektor sprzedaży realme Polska.

Wraz z kolejnymi premierami produktów realme udowadnia, że technologie i myślenie prośrodowiskowe mogą iść w ramię w ramię. Dobrym tego przykładem jest zaprezentowana w lutym flagowa seria realme GT 2 oraz jej inspirowany papierem design, współtworzony przez ikonę wzornictwa przemysłowego – Naoto Fukasawę.

To pierwsze smartfony z tylnym panelem wykonanym z biopolimeru, którego zastosowanie pozwoliło zmniejszyć emisję dwutlenku węgla przy produkcji aż o 35,5 procent (2,5 kg na każdy kilogram produkcji). Innowacyjność produktu jest widoczna również na poziomie opakowania wykorzystującego minimalną ilość plastiku – obniżoną z 21,7 do zaledwie 0,3 procent.

realme dokłada również wszelkich starań, aby osiągnąć cel 'Double zero’, czyli zerową emisję dwutlenku węgla w działalności firmy oraz zerową ilość odpadów na wysypiskach do 2025 roku. Aby to się udało, z jednej strony realme zmniejszy emisję dwutlenku węgla i ilość odpadów generowanych w wyniku własnej działalności, z drugiej zaś znacznie zwiększy udział energii odnawialnej i zoptymalizuje cały proces zarządzania odpadami, poprawiając poziom recyklingu.

Zmiany Klimatu