Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Redukujesz swój ślad węglowy? Za pobyt w tym fińskim hotelu zapłacisz mniej

Dokonując przyjaznych dla środowiska wyborów i zmniejszając swój ślad węglowy, za pobyt w Arctic Blue Resort będziecie mogli zapłacić aż o połowę mniej.
.get_the_title().

Arctic Blue Resort mieścić się będzie w Kontiolahti – na wschodzie kraju, 450 kilometrów od Helsinek. Jego otwarcie planowane jest dopiero na 2022 rok, jednak o hotelu głośno jest już teraz. Dlaczego? Wszystko za sprawą wyjątkowej polityki cenowej. Arctic Blue Resort chce promować proekologiczne zachowania i znalazł sposób, by zachęcić do tego swoich gości. Także tych, którym troska o środowisko nie była dotychczas szczególnie bliska.

Pomysł jest prosty: jeśli wybory, których dokonasz podczas pobytu w hotelu będą ekologiczne, zapłacisz nawet o 50 proc. mniej.

Wystawiając rachunek, hotel weźmie pod uwagę ślad węglowy gości – oszczędzą ci, który zużyli mniej energii elektrycznej i wody, dokonali zrównoważonych wyborów dietetycznych i uczestniczyli w ekologicznych aktywnościach. Zasadzenie drzewa w okolicy hotelu sprawi, że rachunek za pobyt obniży się aż o 5 proc.

Chcemy oferować ludziom ekologiczne wakacje na światowym poziomie i zachęcać ich do dokonywania zrównoważonych wyborów poprzez ustalanie cen pobytu opartych na emisjach. Chcemy, aby ośrodek był miejscem prawdziwego spokoju i dlatego zachęcamy naszych gości do tego, żeby podczas pobytu byli bardziej obecni i udali się na digital detox – tłumaczy Mikko Spoof, wiceprezes i założyciel Arctic Brands Group.

Hotel zostanie zbudowany z ekologicznych materiałów.

Zainstalowany zostanie w nim własny system udrażniania wody, a zasilany będzie energią odnawialną. Aby ograniczyć emisje, kwestiami transportu zajmą się elektryczne samochody, z kolei sezonowe menu komponowane będzie z produktów pochodzących od lokalnych rolników. Czego mogą spodziewać się goście? W zależności od sezonu będą na nich czekać takie rozrywki jak pływanie pod lodem, wędrówki na rakietach śnieżnych, wioślarstwo czy zbieranie jagód. Z okien hotelu roztaczać się będzie widok na las, który pomoże odciąć się od nadmiernej ilości bodźców i zrelaksować.

Tekst: NS

Zmiany Klimatu