Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Replika dziecięcej łódki do kąpieli IKEA będzie zbierać śmieci w Tamizie

W rejs zdalnie sterowanym statkiem mogą się udać wszyscy zainteresowani.
.get_the_title().

IKEA stworzyła dwie repliki kąpielowej zabawki – łódki SMÅKRYP. Dziecięcy stateczek stał się pełnowymiarową łódką, która pomoże w wyławianiu śmieci z Tamizy. Każdego roku z tej rzeki wydobywa się aż 300 ton śmieci.

Łodzie IKEA korzystają z technologii Orca pozwalającej na jednorazowe wyłowienie aż 20 kilogramów odpadów.

W akcji mogą wziąć wszyscy zainteresowani. Wystarczy się zarejestrować, aby stać się kapitanem zdalnie sterowanej łódki. – IKEA zobowiązała się do odgrywania ważnej roli w społeczności, a Good Ship IKEA to jeden z wielu sposobów, w jaki to demonstrujemy. We współpracy z Creekside Education Trust i Hubbub, podejmujemy ważną kwestię zanieczyszczenia tworzywami sztucznymi poprzez zabawę i zachęcamy dzieci i rodziny do przyłączenia się do nas w sprzątaniu okolicy – mówi Helen Aylett, managerka sklepu IKEA Greenwich.

Inicjatywa jest częścią promocji otwartego właśnie sklepu IKEA Greenwich. To pierwszy zrównoważony sklep marki w Wielkiej Brytanii – na dachu sklepu znajdują się ogrody, panele są także panele słoneczne, zbiorniki wody deszczowej i geotermalny system ogrzewania. Przygotowania do otwarcia placówki trwały aż cztery lata. IKEA Greenwich obiecuje, że będzie wywierać pozytywny wpływ na lokalną społeczność. Oprócz akcji Good Ship IKEA ma w planach także warsztaty z recyclingu dla dzieci.

Wyłowione z Tamizy śmieci staną się częścią rzeźby wykonanej w duchu upcyclingu, która stanie w nowym sklepie.

Warto podkreślić, że inicjatywa IKEA to nie pierwszy przypadek angażowania zwykłych ludzi do wyławiania śmieci z rzek. W Amsterdamie turyści mogą udać się w specjalny rejs, podczas którego będą oczyszczać tamtejszą rzekę z plastiku i poznawać miasto od zupełnie innej strony (szerzej pisaliśmy o tym tutaj).

Tekst: NS

Zmiany Klimatu