Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Samsung nie będzie już pakować swoich produktów w plastik

Już wkrótce plastikowe opakowania zostaną zastąpione przez przyjazne dla środowiska alternatywy.
.get_the_title().

Marka Samsung ogłosiła właśnie, że przestanie pakować swoje produkty w plastikowe opakowania – ma to dotyczyć smatrfonów, tabletów, telewizorów i wszelkich innych sprzętów elektronicznych produkowanych przez firmę.

Zmiana zostanie wprowadzona już w najbliższym czasie – jako orientacyjną datę Samsung podaje pierwszą połowę tego roku.

Standardowe plastikowe opakowania zostaną zmienione na przyjazne dla środowiska materiały. Będzie to między innymi papier posiadający certyfikaty organizacji zajmujących się ochroną środowiska, plastik z recyclingu czy bioplastik, czyli ekologiczny odpowiednik plastiku wytwarzany z naturalnych materiałów (w przypadku Samsunga będzie to trzcina cukrowa i skrobia).

Samsung utworzył specjalną grupę zadaniową, która zajmowała się kwestią zamiany opakowań na bardziej ekologiczne. Marka wprowadzi także szereg innych przyjaznych dla środowiska modyfikacji.

W telefonach, tabletach i wszelkich wearable devices kieszeń na katę SIM będzie od tej pory wykonywana z masy celulozowej, a nie – jak dotychczas – z plastiku.

Błyszcząca obudowa ładowarki telefonicznej będzie od tej pory matowa, co pozwoli na wyeliminowanie warstwy folii ochronnej. Firma będzie wprowadzać te i inne ekologiczne rozwiązania stopniowo, toteż nie podała konkretnych dat ich wdrożenia.

Tekst: NS

Zmiany Klimatu