Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Świąteczna reklama marki Iceland została zakazana – teraz zobaczą ją wszyscy!

Krótka bajka, której w tym roku nie zobaczą w telewizji Brytyjczycy jest absolutnie poruszająca. Animacja zrealizowana przez Greenpeace a wsparta przez markę Iceland, która zapłaciła za emisję oparta jest na dziecięcej rymowance, którą zna każde brytyjskie dziecko. Głos podkłada Emma Thomson, a chodzi o orangutany. Już się domyślacie?
.get_the_title().

Brytyjska sieć supermarketów Iceland przygotowała na tegoroczne Boże Narodzenie wyjątkową świąteczną reklamę. Krótki filmik animowany został jednak zakazany przez Clearcast, instytucję, która w Wielkiej Brytanii odpowiada za standardy reklamowe w telewizji. Powód? Reklama Iceland określona została jako “zbyt polityczna”.

Sieć Iceland przygotowała tegoroczną reklamę we współpracy z organizacją Greenpeace.

Krótki filmik animowany, którego narratorką jest słynna brytyjska aktorka Emma Thomson, przedstawia historię małej dziewczynki zastanawiającej się, dlaczego orangutan wprowadził się do jej sypialni. Odpowiedź jest jednak: ludzie siłą wdarli się do dżungli, którą zamieszkiwało zwierzę, zmieniając ją w plantację oleju palmowego. Początkowo urocza, a po chwili rozdzierająca serce reklama przedstawia problem wycinki lasów i brutalność, z jaką środowisko naturalne i siedlisko orangutanów zostają zrujnowane przez ludzką działalność. Wraz z zaprezentowaniem tego krótkiego filmiku sieć Iceland zadeklarowała usunięcie ze swojej oferty wszystkich produktów, które zawierają olej palmowy.

Źródło: Loa Skin

Reklama Iceland, która została zgłoszona do corocznego konkursu na najlepszy świąteczny spot, została w Wielkiej Brytanii zakazana.

Decyzja ta sprawiła jednak, że krótki filmik animowany stał się viralem w sieci i z pewnością przysporzy firmie Iceland popularności.

Obejrzyjcie kontrowersyjną reklamę:

Zmiany Klimatu