Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Sześciu wyjątkowych superbohaterów i tylko jeden cel – ocalenie naszej planety!

Eco Avengers w pełnym natarciu! Zaczynamy od polskich miast i deweloperów, którzy mogą pomóc zmienić je w zielone oazy przyjazne naturze.
.get_the_title().

Pożary w Australii, brak zimy w Polsce, smog tak gęsty, że można go kroić siekierą, nobel dla Olgi Tokarczuk (kochamy Cię!), „chajzerowanie”, epidemia ptasiej grypy, ciąża Gosi Rozenek czy rekord zdobytych punktów na półmetku Premiership… To tematy tylko z ostatnich kilku tygodni, które przypadły na okres, w którym przestaliśmy się udzielać na F5. Nie mieliśmy niestety czasu ani udzielić się w dyskusji na temat pożarów, ani obserwować walki zaciekłych obrońców teorii o tym, że za zmiany klimatu odpowiadają reptilianie, z tymi, którzy twierdzą, że to tylko i wyłącznie nasza wina, a istoty wyższe obserwujące nas z kosmosu już dawno spisały gatunek homo sapiens na straty, zsyłając nam Filipa Chajzera i jego żarty (być może zrobili to ci sami reptilianie…). Filip tylko się nie obraź, prosimy. Nie mieliśmy czasu, bo w pędzie i natłoku obowiązków zło tego świata do nas nie dochodziło. Z dobrych newsów – ciąża Gosi, jak i wyczyny Liverpoolu też nas ominęły, ale serdecznie gratulujemy i jednym, i drugim. A tak serio serio, to nie mieliśmy na to czasu, bo robiliśmy swoje. I w końcu zrobiliśmy!

W zeszłym tygodniu swoją premierę miało dzieło wielomiesięcznej pracy całej ekipy „specialsów” ogarniających przeróżne obszary związane z ekologią! Ekoprzewodnik dla deweloperów i nie tylko: „Od dewelopera do ekobohatera – czyli jak uratować świat i nie zbankrutować”.

Powtarzamy dla tych którzy uważają, że bycie eko znaczy drenaż portfela: „nie zban-kru-to-wać”!!! A co znajdziecie w przewodniku? Szóstkę naszych ekobohaterów aka Eco Avengersów, którzy przeprowadzą Was w świat bycia eco friendly i świadomych ekologicznych wyborów mieszkaniowych. Są Eco Avengersami, ale są nasi, polscy, wyjątkowi i szalenie zmotywowani. Oto oni:

Kroplomina – pani miejskiej wody, jej okrzyk bojowy to „retencja głupcze!”. Dba o to, by miasta były wystarczająco nawodnione, a życie rozkwitało. A co przekazała nam w przewodniku ? A np. to że miejskie ogrody deszczowe z bioretencją redukują zanieczyszczenia wody nawet do 90%, a zielone dachy pochłaniają promienie UV i dodatkowo oczyszczają powietrze.

Czyste Koło – bóstwo z placu Zbawiciela, władca mobilności, promujący zdrowy ruch i ekologiczne środki transportu. Przekazuje swoją wiedzę na temat tworzenia przestrzeni przyjaznej rowerom, jak i stawiania na zielone rozwiązania w postaci stacji ładującej pojazdy elektryczne.

Energia! – ona akurat nie zmarnuje ani jednego dżula! Wie, które kolory elewacji potrafią oszczędzić energię, jakie rośliny mogą powodować zagrożenie i wzrost temperatur, a także jak mądrze wykorzystać panele fotowoltaiczne w swojej inwestycji.

Konstruktorrr – pan ciężkiego sprzętu, jego broń to kruszarka do betonu, zwolennik prefabrykowanych, ekologicznych elementów budowy, znawca Ustawy o Odpadach, dbający o to, by wszelkie śmieci powstałe w procesie budowy były utylizowane w zgodzie z naturą, a zimne piwko pite tylko „po robocie”.

Mega Fauna Super Flora – opiekuńcza istota życia w naszych miastach. Pięknie przystrzyżone trawniki zamienia w łąki kwietne lub połacie koniczyny, w których rozkwita życie. Sprzeciwia się bezsensownej wycince, a co najwyżej każe przesadzać – czy wiecie że 10-letnie drzewo potrafi w godzinę wytworzyć do 150 litrów tlenu (zapotrzebowanie człowieka to około 400 litrów)? Kto nie wierzy, może sobie już założyć plastikowy worek na głowę i mocno zawiązać.

Szczęściarz – to on stoi za wszystkimi miejskimi historiami miłosnymi. W takiej Kopenhadze wszystkie nowe inwestycje mają wspierać kontakt wzrokowy mieszkańców. Ulice muszą mieć odpowiednią szerokość, a skwerki właściwe ułożenie. Dzięki temu ludzie nawiązują kontakt i często zaczynają ze sobą rozmawiać, nawiązując nowe znajomości.

Ty na razie nie musisz nawiązywać kontaktu wzrokowego, by nas lepiej poznać, dlatego:

Jeżeli jesteś osobą, której dobro naszej planety nie jest obce! KLIKAJ W LINK.

Jeżeli kupujesz mieszkanie i zależy Ci na tym, żeby wybrać inwestycje najbardziej przyjazną środowisku! KLIKAJ W LINK

Jeżeli budujesz dom albo twoi znajomi budują dom! KLIKAJ W LINK

Jeżeli to czytasz! KLIKAJ W LINK

Jeżeli nie obchodzi Cię Gosia Rozenek i Liverpool! KLIKAJ W LINK Jeżeli obchodzi to TEŻ KLIKAJ

No i oczywiście jeżeli jesteś deweloperem! TO MAMY NADZIEJE ŻE JUŻ DAWNO KLIKNĄŁEŚ W LINK. No weź kliknij😉

I nie zapomnij podzielić się ze znajomymi!

Zmiany Klimatu