Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Ta instalacja z włóczki i światła pokaże wam poziom smogu w Warszawie

innogy Polska przedstawia miejsce przyszłości – pierwszy w Polsce Zero Emission Store. Niezwykła instalacja świetlna ma zwrócić uwagę mieszkańców Warszawy na zanieczyszczenie powietrza w stolicy. Akcja ma również zachęcić warszawiaków do wspierania wraz z innogy producentów energii ze źródeł odnawialnych.
.get_the_title().

Zero Emission Store to instalacja z włóczki i światła, autorstwa artysty Sławomira Brzoski. Jej celem jest zwrócenie uwagi warszawiaków na skalę zanieczyszczeń klimatu i konieczność działań na rzecz poprawy jakości powietrza. Kolor specjalnie zaaranżowanej przestrzeni będzie się zmieniał w zależności od poziomu smogu w stolicy. Czerwony będzie oznaczał, że jest wysoki, a zielony – niski. 16 grudnia instalacja stanęła w okolicach wejść dworca Warszawa Śródmieście. Można ją obejrzeć do 22 grudnia.

Zero Emission Store będzie zasilany za pomocą energii z paneli fotowoltaicznych. Po zakończeniu ekspozycji włóczka, z której została przygotowana instalacja, zostanie przekazana do schroniska dla bezdomnych zwierząt, gdzie posłuży jako ciepłe wypełnienie legowisk.

Zero Emission Store jest kontynuacją działań w ramach innogy goes green. Program, który został uruchomiony w sierpniu, ma na celu promowanie inicjatyw ograniczających wpływ firmy na środowisko.

Celem marki jest dążenie do realizacji idei Zero Emission Future – komentuje Sebastian Janda, dyrektor pionu klientów indywidualnych i MSP w innogy Polska. – Wyraża ona wizję przyszłości, do której dążymy. Marzeniem wielu mieszkańców stolicy jest miasto wolne od smogu. Dlatego jako innogy dokładamy starań w dążeniu do przyszłości, w której energia wytwarzana będzie w sposób ekologiczny. Chcemy, by miasto było przyjazne dla naszego zdrowia i środowiska, żeby było lepszym miejscem do życia dla nas i kolejnych pokoleń. Działania każdego z nas mają na to wpływ. Chcemy więc przybliżać warszawiakom przyszłościowe rozwiązania przyjazne klimatowi.

Chodzi o rozwiązania, które w ciągu całego swojego cyklu użytkowania nie generują zanieczyszczeń lub generują ich mniej, przez co zbliżają nas do Zero Emission Future. innogy systematycznie poszerza swoją ofertę produktów związanych z energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych, m.in. oferuje nowoczesne instalacje fotowoltaiczne. Uruchomiła także innogy go! – pierwszy w Warszawie i największy w Polsce całkowicie elektryczny car sharing.

Im większy smog, tym większa zniżka na Nową Energię!

Wszyscy, którzy odwiedzą Zero Emission Store, będą mogli także skorzystać z oferty Nowa Energia, dzięki której wspólnie wspieramy produkcję energii ze źródeł odnawialnych. Oferta zakłada rabat na energię elektryczną podaną w aktualnie obowiązującej Taryfie innogy Polska S.A.. Mechanizm promocji jest następujący: im większy będzie smog w danym dniu, tym większa będzie też zniżka. Rabat wyniesie odpowiednio: 3 proc. przy braku lub niskim poziomie smogu, 6 proc., gdy poziom smogu będzie umiarkowany i 9 proc. w przypadku silnego natężenia smogu.

Klienci, którzy zdecydują się na ofertę, dzięki dodatkowej opłacie miesięcznej będą wspierać produkcję zielonej energii. Odwiedzający otrzymają także ekologiczny gadżet i vouchery na przejazd innogy go!

Więcej informacji o ofercie innogy Polska promującej ideę Zero Emission Future można znaleźć na www.zeroemissionstore.pl.

Projekt realizowany jest we współpracy z agencją 180heartbeats + JUNG v MATT.

Zmiany Klimatu