Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

TrashBot – śmietnik, który sam sortuje odpadki. Robi to większą dokładnością niż ludzie

Tak, dożyliśmy czasów, w których powstają „inteligentne śmietniki”.

.get_the_title().

Segregacja śmieci to nasz obowiązek. Może nie wszyscy biorą go sobie do serca, ale wielu osobom weszła już ona w nawyk.

O ile jednak w domach staramy się systematycznie trzymać dobrych praktyk, to w miejscach publicznych bywa z tym problem.

Nie możemy zlokalizować śmietnika lub w pośpiechu wyrzucimy coś do niewłaściwego kubła. TrashBot ma rozwiązać ten problem, wykonując recyklingową robotę za nas.

Firma CleanRobotics, która stworzyła TrashBota, zapewnia, że to rozwiązanie proste, efektywne i – jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało w kontekście śmietnika – inteligentne.

Faktycznie – wynalazek działa w oparciu o sztuczną inteligencję, nowoczesną technologię rozpoznawanie obrazów i zaawansowaną robotykę. Dzięki temu sam odpowiednio segreguje każdy wrzucony do niego przedmiot.

CleanRobotics zapewnia, że TrashBot wykonuje swoje pracę z dokładnością sięgającą 90 procent – to podobno trzykrotnie lepszy wynik niż w wypadku recyklingu, którego dokonujemy samodzielnie.

CleanRobotics.com

CleanRobotics zapewnia, że to idealne rozwiązanie dla firm i przestrzeni publicznych typu stadiony, lotniska czy urzędy.

TrashBot ma zainstalowany monitor, na którym mogą być wyświetlane reklamy lub różnego rodzaje informacje dla osób odwiedzających te miejsca. Więcej informacji o tym projekcie znajdziecie tutaj.

CLeanRobotics.com

Zdjęcie główne: CleanRobotics.com
Tekst: KD

Zmiany Klimatu