Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

TripAdvisor kończy ze sprzedażą biletów na atrakcje z udziałem delfinów i wielorybów

Koniec z kupowaniem biletów do SeaWorldu na TripAdvisorze.
.get_the_title().

TripAdvisor ogłosił w zeszłym tygodniu, że rezygnuje ze sprzedaży biletów na atrakcje z udziałem zwierząt morskich – delfinów, wielorybów czy morświnów. To niezwykle ważna decyzja, jako że TripAdvisor jest największą platformą turystyczną na świecie. Jasny komunikat w sprawie wykorzystywania zwierząt w roli atrakcji turystycznych może więc rzeczywiście przełożyć się na spadek popularności tego typu rozrywki.

To nie pierwszy raz, kiedy platforma podejmuje podobne kroki – już trzy lata temu zrezygnowała ze sprzedaży biletów na inne atrakcje z udziałem zwierząt, m.in. jazdy na słoniu czy selfie z drapieżnikami.

Teraz rozszerzyła to także na zwierzęta morskie. Na TripAdvisorze nie będzie więc można zarezerwować już wizyty w morskich parkach rozrywki – wciąż bardzo popularnym amerykańskim SeaWorldzie, Loro Park na Teneryfie i wielu, wielu innych obiektach komercyjnych, które hodują i kupują zwierzęta morskie w celach rozrywkowych.

Decyzja poprzedzona została konsultacjami z ekspertami, wśród których znaleźli się biolodzy morscy, zoolodzy i ekolodzy. – Obszerne dowody przedstawione nam przez ekspertów były przekonujące – wieloryby i delfiny nie rozwijają się w ograniczonych warunkach niewoli. Mamy nadzieję ujrzeć przyszłość, w której żyją tak, jak powinny, czyli wolne i na wolności. Uważamy, że obecne pokolenie wielorybów i delfinów w niewoli powinno być ostatnim – mówi prezes TripAdvisor Experiences and Rentals, Dermot Halpin.

Nowe zasady wejdą w życie już wkrótce, bo pod koniec 2019 roku. Do tego czasu z TripAdvisora mają zniknąć ostatnie oferty atrakcji z udziałem zwierząt morskich.

Nowa zasada nie będzie dotyczyć wyłącznie morskich rezerwatów i azyli, do których trafiają zwierzęta z niewoli. – Mają one ogromny potencjał i potrzebują większego wsparcia ze strony branży turystycznej. Tak długo, jak obiekty z trzymanymi w niewoli wielorybami i delfinami nadal czerpią korzyści z trzymania tych zwierząt w mniejszych, tańszych i mniej naturalnych środowiskach życia, brak jest wystarczającej motywacji do wprowadzenia poważnych zmian – powiedział Halpin, dodając, że ma nadzieję, że decyzja TripAdvisora wpłynie na dobrostan zwierząt morskich.

Tekst: NS

Zmiany Klimatu