Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

W 3 miesiące pokonali prawie 60 tysięcy kilometrów dla Stowarzyszenia SIEMACHA i Fundacji Rodzinny Gdańsk

W ciągu trzech miesięcy 135 pracowników LPP pokonało prawie 60 tysięcy kilometrów, uzyskując w sumie 39 000 złotych dla podopiecznych z domów dla dzieci z Gdańska i Krakowa. To kolejna odsłona akcji LPP Team for Kids, w ramach której pracownicy firmy łączą swoje sportowe pasje z realną pomocą potrzebującym. Każdy wybiegany i wyjeżdżony na rowerze kilometr został przeliczony na złotówki, które Fundacja LPP przekazała wychowankom FundacjiRodzinny Gdańsk i Stowarzyszeniu SIEMACHA.
.get_the_title().

Od niemal trzech lat pracownicy polskiej firmy odzieżowej tworzą drużynę LPP Team, która skupia między innymi fanów kolarstwa i biegaczy. W tym roku po raz kolejny zaangażowali się w akcję charytatywną „LPP Team For Kids”, która przekuwa ich sportowe pasje w pomoc potrzebującym. W akcji mógł wziąć udział każdy, kto dołączył do profilu grupy LPP Team utworzonej w aplikacji STRAVA, przeliczającej na złotówki pokonane przez uczestników grupy kilometry.

Zaangażowanie naszych pracowników w akcję LPP Team for Kids to dobra energia, której nie zamierzamy zatrzymywać, lecz wspierać i napędzać. Jako polska firma odzieżowa nie chcemy funkcjonować w oderwaniu od wartości i otoczenia. Zależy nam na tym, aby obecność LPP miała dla naszych sąsiadów dodatkowe korzyści. Nie bez powodu nasze inicjatywy prospołeczne przybrały formę regularnego wsparcia dla różnych podmiotów. To podejście wpisane jest w DNA naszej firmy od samego początku – mówi Sławomir Łoboda, wiceprezes zarządu LPP i przewodniczący Rady Fundacji LPP.

Od początku sierpnia do końca października pracownicy przemierzali tysiące kilometrów. Stawka za wyjeżdżony kilometr wynosiła 50 groszy, natomiast za każdy wybiegany – 2 złote.

Do sumy, jaką udało się zebrać w akcji, cegiełkę dołożyli również pracownicy Reserved Kids, którzy przy okazji wyjazdu integracyjnego zorganizowali bieg charytatywny. Dzięki temu udało im się uzyskać ponad 1 600 złotych. Każde pokonane przez nich 1,5 km oznaczało 10 złotych na wspomniany cel. Łączna wartość kilometrów pokonanych przez pracowników LPP wyniosła 39 000 złotych. Działająca przy firmie Fundacja LPP przekazała zebraną kwotę Fundacji Rodzinny Gdańsk oraz Stowarzyszeniu SIEMACHA z Krakowa. Proporcjonalny podział pomiędzy organizacjami, będzie istotnym wsparciem dla ich podopiecznych. Obie organizacje opiekują się dziećmi znajdującymi się w trudnej sytuacji życiowej oraz wspierają ich rozwój.

Potencjał, jaki płynie z kreatywności pracowników LPP z każdym rokiem jest coraz większy. Przykładem na to jest właśnie tegoroczna akcja LPP Team for Kids, w której każdy kilometr napędzany był dobrą energią, aby spełniać marzenia naszych podopiecznych. Dla nas to nie tylko pomoc materialna, ale i dobry przykład dla naszych podopiecznych, jak pasja i determinacja pozwalają podejmować nowe wyzwania i realizować wyznaczone cele – mówi Rafał Tomaszewski, Dyrektor Fundacji Rodzinny Gdańsk.

Fundacje postanowiły przeznaczyć otrzymaną kwotę na rozwijanie sportowych pasji swoich podopiecznych.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim zaangażowanym w projekt. Dzięki takim osobom nasi wychowankowie uczą się realizować swoje cele zarówno w sporcie, jak i w życiu. Spotkanie zorganizowane
z wolontariuszami LPP, wieńczące całą akcję, było dla naszych podopiecznych inspirującym doświadczeniem, podczas którego mieliśmy również okazję poznać świat LPP „od kuchni”
– mówi Maria Radwan-Królikowska, koordynator placówek całodobowych Stowarzyszenia SIEMACHA.

LPP, polska firma odzieżowa, w pomoc potrzebującym angażuje się od ponad 20 lat. Pod koniec 2017 roku powołano Fundację LPP, która kontynuuje wieloletnią tradycję pomagania firmy i wspiera inicjatywy charytatywne pracowników. Szczególnym obszarem aktywności fundacji jest działalność na rzecz lokalnej społeczności w Małopolsce i na Pomorzu, gdzie znajdują się biura spółki.

Zmiany Klimatu