Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

W Białymstoku staną zielone przystanki autobusowe

Już wkrótce białostoccy pasażerowie będą czekać na autobus otoczeni zielenią!
.get_the_title().

Już wkrótce, bo na przełomie czerwca i lipca, w Białymstoku staną dwa zielone przystanki. Wiaty przystankowe otoczone roślinnością staną na Placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów.

Na dachu, na tylnej ścianie i wokół nowych przystanków znajdzie się miejsce na rośliny odporne na warunki atmosferyczne znajdzie się miejsce na rośliny odporne na warunki atmosferyczne – bluszcz, trawy czy sukulenty.

Władze Białegostoku planują przeznaczyć na ten projekt 150 tys. złotych.

Zielone przystanki będą nie tylko ładnie się prezentować – znacznie ważniejszy jest stojący za nimi ekologiczny cel. Projekt zrealizowany zostanie w ramach Miejskiego Planu Adaptacji do Zmian Klimatu dla Miasta Białegostoku.

Rośliny posadzone na wiatach każdego roku mają generować nawet 10 kg tlenu.

Pod względem ekologicznym jest to kolejny drobny element, ale dokładający tę naszą cegiełkę do przeciwdziałania zmianom klimatu, tworzenia takich miejsc mikroklimatycznych, w których ludzie, pewnie z przyjemnością, ten czas oczekiwania na autobus będą spędzali – powiedział Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku. Zielone przystanki cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością – podobne projekty mają zostać zrealizowane w Zamościu czy Wrocławiu.

Źródło zdjęć: UM Białystok
Tekst: NS

Zmiany Klimatu