Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

W Katowicach odbędzie się Marsz dla Klimatu

8 grudnia w Katowicach zbiorą się osoby manifestujące brak zgody na zmiany klimatyczne.
.get_the_title().

Od 3 do 14 grudnia w Katowicach będzie się odbywać szczyt klimatyczny ONZ – COP 24. z tej okazji do miasta przyjadą delegaci 196 państw. To najważniejsze tego typu spotkanie od czasu Porozumienia paryskiego, czyli podpisanej trzy lata temu globalnej umowy mającej na celu powstrzymanie zmian klimatycznych.

Delegaci będą mieli za zadanie wyznaczyć kierunki globalnej polityki klimatycznej.

Z okazji szczytu ONZ do miasta zjadą także aktywiści klimatyczni.

„Naukowcy jednogłośnie ostrzegają, że nasz Wspólny Dom ginie z naszej ludzkiej winy, gdyż emitując od stuleci za dużo gazów cieplarnianych, gwałtownie zmieniamy klimat. Mówią nam, że nie mamy ani sekundy do stracenia. Jest za kilka minut dwunasta!” – piszą organizatorzy Marszu dla Klimatu.

Marsz dla Klimatu odbędzie się w sobotę 8 grudnia w Katowicach. Osoby, którym temat zmian klimatycznych leży na sercu, zbiorą się o godzinie 12:00 na placu Wolności.

Organizatorem marszu jest Fundacja Strefa Zieleni, a celem, jak piszą organizatorzy, „poruszenie serc, obudzenie ambicji i odwagi u obradujących w naszym imieniu polityków. Chcecie wziąć udział w Marszu? Więcej szczegółów znajdziecie na stronie wydarzenia.

Zmiany Klimatu