Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

W kawiarni Karowa 20 w Domu Spotkań z Historią powstał Punkt Wymiany Roślin

To inicjatywa niezastąpionej Fundacji Schroniska dla Roślin.
.get_the_title().

Millenialsi pokochali kwiaty. Już nie tylko modne monstery, kaktusy i sukulenty, ale i szeflery, draceny czy przez wiele lat kompletnie niedoceniane paprocie zamieniają kolejne mieszkania w dżungle. Czasem jednak okazuje się, że doglądanie kwiatków kompletnie nam nie idzie.

Bywa też tak, że rozmiary domowej plantacji zaczynają wymykać się nam spod kontroli.

A gdy wszyscy wokół wiedzą o naszym botanicznym bziku, przy każdej możliwej okazji jesteśmy obdarowywani nowym członkiem zielonej rodziny. Tymczasem sami wiemy najlepiej, jakie okazy chcemy w niej mieć i akurat ten sprezentowany nijak nam do tej wizji nie pasuje.

Fundacja Schronisko dla Roślin znalazła rozwiązanie tych i pewnie jeszcze wiele innych kwiatowych sytuacji, które sprawiają, że miłośnicy roślin są w kropce i nie wiedzą, co zrobić z danym nadprogramowym lub niechcianym. Działająca już od 4 lat fundacja zajmuje się m.in. pośrednictwem w adopcjach roślin doniczkowych.

Każdy, kto posiada w domu egzemplarz do oddania, może się do niej zwrócić na Facebooku, gdzie zostanie opublikowane zdjęcie kwiatka z informacją o możliwości jego adopcji. Wtedy chętni z danego miasta mogą zgłaszać swoją chęć przygarnięcia danej roślinki. Wszystko to, jak czytamy na stornie fundacji, w myśl idei „zwrócenia uwagi na problem jakim jest uprzedmiotowienie roślin, które za parę złotych można dziś kupić w prawie każdym sklepie”.

Te zaniedbane, niepotrzebne i chore wymienia się na nowe, zamiast dać im drugą szansę. Fundacja Schronisko dla Roślin skutecznie zmienia takie niewłaściwe postawy społeczne, dzięki czemu masa egzemplarzy trafia w dobre ręce.

W odpowiedzi na liczne prośby społeczności facebookowej w Warszawie powstał właśnie stacjonarny Punkt Wymiany Roślin. „Serdecznie zapraszamy Was do kawiarni Karowa 20, w Domu Spotkań z Historią, gdzie możecie wymieniać się roślinami. Na parapecie oznaczonym naszym logo znajdziecie „zielone towarzystwo”, które aktualnie jest do wymiany” – czytamy na fanpage’u Schroniska dla Roślin. – „Dodatkowo raz w tygodniu na stronie Karowa 20 będą pojawiać się informacje oraz zdjęcia aktualnie dostępnych roślin.”

Trzeba przyznać, że nie dość, że sama idea jest wspaniała, to jeszcze jej realizacja odbywa się w świetnym miejscu. Przy okazji wymianki roślinnej możecie spędzić tam fajnie czas przy pysznej kawie i ciastku. A może uda wam się załapać na jakieś ciekawe wydarzenie w Domu Spotkań z Historią? Takich tam nie brakuje.

To kto się wybiera z monsterą od ex, do której jakoś, nie wiedzieć czemu, wyjątkowo nie ma ręki?

Źródło zdjęć: fanpage Schronisko dla Roślin
Tekst: KD

Zmiany Klimatu