Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

W przyszłym roku Żabka wprowadzi bezmięsne hot dogi

Nie jecie mięsa, ale stojąc w kolejce w Żabce, nieraz z zazdrością patrzyliście na osoby zamawiające hot dogi? Wkrótce to się zmieni.
.get_the_title().

Coraz więcej Polaków rezygnuje z jedzenia mięsa. Ostatnio pisaliśmy o tym, że odstawiło je aż milion osób w wieku od 18 do 65 lat, a w planach mają to kolejne 2 miliony. Nie pozostaje to bez wpływu na asortyment sklepów – firmy wciąż rozszerzają ofertę wegetariańskich i wegańskich potraw. IKEA, której flagowym produktem gastronomicznym są szwedzkie klopsiki i hot dogi, w ubiegłych latach wprowadziła bezmięsne wersje tych przysmaków. Podobnie postępują także stacje benzynowe, jak Orlen czy Lotos, na których coraz częściej można dostać wegańskie przekąski.

W ich ślady idzie także Żabka, która już w przyszłym roku rozszerzy swą ofertę właśnie o wege hot dogi.

źródło: unsplash

Taką informację podała właśnie „Rzeczpospolita”. – Pracujemy obecnie nad produktem, który ma zastąpić mięso w hot dogu, tak by mógł stać się równie smacznym wyborem dla wegetarian. Chcemy stworzyć bardzo dobre rozwiązanie bezmięsne, które zapoczątkuje zupełnie nową kategorię dań w naszej ofercie – mówi w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Jerzy Roguski, dyrektor handlowy firmy Żabka Polska. Oferta Żabki rozszerzona zostanie także o wegańskie sosy – wśród nich między innymi majonez bez jajek.

Zdjęcie główne: IKEA
Tekst: NS

Zmiany Klimatu