Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Warszawa chce zakazać sprzedaży jednorazowych produktów z plastiku

Czy stolica pójdzie w ślady Wałbrzycha? Nie od razu, ale są takie plany.
.get_the_title().

W ubiegłym miesiącu władze Wałbrzycha przegłosowały uchwałę zakazującą sprzedaży jednorazowego plastiku w tym mieście. 23 marca z wałbrzyskich sklepów znikną jednorazowe foliówki, a w specjalnie wyznaczonych Strefach bez Plastiku Jednorazowego (wśród nich są szkoły, biblioteki, Zamek Książ czy Stara Kopalnia) nie będzie można używać, sprzedawać czy posiadać jednorazowego plastiku – dotyczy to zarówno reklamówek, jak i sztućców czy naczyń. Warszawa myśli o tym, by pójść w ślady Wałbrzycha.

Jednorazowy plastik został już wyeliminowany został ze stołecznego ratusza i urzędów.

W przyszłości miałoby to dotyczyć całego miasta.

Chcemy wspólnie z radnymi wypracować rozwiązanie, które spowoduje, że Warszawa pozbędzie się plastiku – ogłosił w ubiegłym tygodniu wiceprezydent Michał Olszewski.

Jednak nie od razu – póki co stołeczny ratusz zamierza się przyjrzeć temu, jak nowa uchwała sprawdzi się w Wałbrzychu.

Wiceprezydent Olszewski wie, że eliminowanie jednorazowego plastiku z całego miasta to skomplikowany i wieloetapowy proces. – Czeka nas ciężka praca i duże pieniądze wyłożone na edukację. Nie chcemy budować systemu nakazowo-zakazowego – mówi. Dlatego też na pierwszy ogień pójdą szkoły – do placówek trafią podręczniki tłumaczące, w jaki sposób można ograniczyć jednorazowy plastik.

Tekst: NS

Zmiany Klimatu