Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Warszawa dla Ziemi! W stolicy odbędzie się protest przeciwko zmianom klimatycznym

Jeśli sprzeciwiasz się zanieczyszczaniu środowiska i dewastacji klimatu, przyjdź 15 stycznia pod sejm i zaprotestuj. Protesty odbędą się także w Gdańsku i w Poznaniu.
.get_the_title().

W zeszłą sobotę w Katowicach odbył się Marsz dla Klimatu, podczas którego ponad 3 tys. osób z całego świata manifestowało swój brak zgody na zmiany klimatyczne oraz nawoływało polityków do podjęcia działań na rzecz walki z globalnym ociepleniem. Jeśli nie udało się wam dojechać do Katowic, a sprawa dewastacji klimatu leży wam na sercu, wkrótce będziecie mogli zaprotestować także w Warszawie.

We wtorek 15 stycznia odbędzie się wydarzenie o nazwie Warszawa dla Ziemi „Pierwszy Protest” EarthStrike PL. Osoby sprzeciwiające się dewastacji klimatu i zanieczyszczaniu środowiska zgromadzą się pod sejmem o godzinie 17:00.

protesty odbędą się także w Poznaniu i w Gdańsku.

Jakie są postulaty protestujących? Lista jest długa.

Należy wymienić postulat o zmniejszeniu emisji gazów cieplarnianych, zaprzestaniu emisji CO2 do 2050 roku, przejście na przyjazne dla środowiska źródła energii, zaprzestanie niszczenia lasów deszczowych czy pociągnięcie do odpowiedzialności rządów i korporacji winnych zaniedbań, w celu obrony natury i klimatu.

Organizatorem protestu jest ruch Earth Strike. Styczniowe wydarzenia to tylko początek – w nadchodzącym roku Earth Strike zorganizuje jeszcze trzy protesty (w kwietniu, w sierpniu i we wrześniu). Póki co zachęcamy do uczestnictwa w styczniowych wydarzeniach – tu znajdziecie link do warszawskiego protestu.

Źródło zdjęcia głównego: OKO.press

Zmiany Klimatu