Warszawska zbiórka choinek. Drzewka zostaną przerobione na biopaliwo

Święta się skończyły, warto więc pomyśleć, co zrobić z choinką. Warszawiacy mogą wziąć udział w ekologicznej akcji „Ciepło z natury”.
.get_the_title().

Nie mogliście się oprzeć i znowu kupiliście ciętą choinkę. Nie będziemy was za to krytykować, bo rozumiemy potęgę tradycji. Jednak teraz, kiedy skończyły się Święta, warto zastanowić się, jak zutylizować drzewko. Z pomocą przychodzi akcja „Ciepło z natury”, która organizowana jest przez stołeczny urząd miasta i firmę Segromet. Już po raz szósty warszawiacy mogą oddawać choinki, które przerobione zostaną następnie na energię.

Drzewka (oczywiście bez ozdób) zostawić należy w pojemniku na odpady wielkogabarytowe lub osobiście dostarczyć je do składu recyklingowego przy ulicy Księcia Ziemowita 29.

18 stycznia choinki będą także zbierane na Ursynowie (ul. Rydzowa 2), a 25 stycznia w Wawrze (ul. Korkowa 170A).

Cięte drzewka zamienione zostaną w biomasę, a następnie trafią do elektrowni, gdzie przerobione zostaną na biopaliwo – energię cieplną i elektryczną. Tona biopaliwa z choinek to równowartość 450 kg węgla i znacznie zmniejszona emisja CO2.

Jeśli w tym roku zdecydowaliście się na drzewko w donicy, a teraz zastanawiacie się, jak przedłużyć jego życie, to warto wiedzieć, że je także obejmuje akcja „Ciepło z natury”.

Zebrane drzewka zostaną posadzone w warszawskich lasach. Zbiórka trwać będzie do końca marca. Dotychczasowym rekordem akcji „Ciepło z natury” jest 1400 ton choinek. Mamy nadzieję, że waszą pomocą uda się go w tym roku pobić!

Zdjęcie główne: Annie Spratt / Unsplash
Tekst: NS

Zmiany Klimatu