Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Warszawska zbiórka choinek. Drzewka zostaną przerobione na biopaliwo

Święta się skończyły, warto więc pomyśleć, co zrobić z choinką. Warszawiacy mogą wziąć udział w ekologicznej akcji „Ciepło z natury”.
.get_the_title().

Nie mogliście się oprzeć i znowu kupiliście ciętą choinkę. Nie będziemy was za to krytykować, bo rozumiemy potęgę tradycji. Jednak teraz, kiedy skończyły się Święta, warto zastanowić się, jak zutylizować drzewko. Z pomocą przychodzi akcja „Ciepło z natury”, która organizowana jest przez stołeczny urząd miasta i firmę Segromet. Już po raz szósty warszawiacy mogą oddawać choinki, które przerobione zostaną następnie na energię.

Drzewka (oczywiście bez ozdób) zostawić należy w pojemniku na odpady wielkogabarytowe lub osobiście dostarczyć je do składu recyklingowego przy ulicy Księcia Ziemowita 29.

18 stycznia choinki będą także zbierane na Ursynowie (ul. Rydzowa 2), a 25 stycznia w Wawrze (ul. Korkowa 170A).

Cięte drzewka zamienione zostaną w biomasę, a następnie trafią do elektrowni, gdzie przerobione zostaną na biopaliwo – energię cieplną i elektryczną. Tona biopaliwa z choinek to równowartość 450 kg węgla i znacznie zmniejszona emisja CO2.

Jeśli w tym roku zdecydowaliście się na drzewko w donicy, a teraz zastanawiacie się, jak przedłużyć jego życie, to warto wiedzieć, że je także obejmuje akcja „Ciepło z natury”.

Zebrane drzewka zostaną posadzone w warszawskich lasach. Zbiórka trwać będzie do końca marca. Dotychczasowym rekordem akcji „Ciepło z natury” jest 1400 ton choinek. Mamy nadzieję, że waszą pomocą uda się go w tym roku pobić!

Zdjęcie główne: Annie Spratt / Unsplash
Tekst: NS

Zmiany Klimatu