Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Wielorazowe majtki menstruacyjne od polskiej marki, które można nosić bez dodatkowej ochrony

Stoicie przed wyborem najbardziej odpowiednich środków higienicznych na czas okresu? Do grona podpasek, tamponów i kubeczków menstruacyjnych, dołączyły właśnie majtki menstruacyjne, które nie dosyć, że chłoną krew, to jeszcze są wyprodukowane etycznie w Polsce, z wykorzystaniem ekologicznych materiałów.
.get_the_title().

Kobieta krwawi średnio 12 razy w roku, co w skali całego życia daje około 2280 dni z okresem. W tym czasie zużywa około 130 kilogramów jednorazowych produktów do higieny intymnej i wydaje na nie od 10 do 36 tys. złotych. Przerażające? Tak. Czy jest na to alternatywa? Jak najbardziej!

Poznajcie transparentną i szyjącą wyłącznie z bawełny organicznej z certyfikatem GOTS markę „Skrojone”, która jako pierwsza w Polsce postanowiła znaleźć przyjazne środowisku remedium na niedogodności kobiet.

Majtki menstruacyjne od dziewczyn ze Skrojone są wielorazowego użytku i można je nosić podczas miesiączki zamiast tamponów, podpasek czy kubeczka menstruacyjnego. Jest to możliwe dzięki wbudowanej, nieprzemakalnej warstwie ochronnej, która zatrzymuje krew i zapobiega wyciekom. Majtki są także dobrym rozwiązaniem dla kobiet w czasie połogu oraz tych, które mają nieregularne miesiączki lub potrzebują dodatkowej ochrony.

Bielizna składa się z 4 warstw: od strony ciała – 100 proc. bawełna organiczna z certyfikatem GOTS, wkład ochronny – frotte bambusowe 100 proc., następnie warstwa chroniąca przed przeciekaniem – wodoodporny i oddychający PUL (100 proc. poliester laminowany poliuretanem) oraz ostatnia warstwa od zewnątrz – bawełna organiczna z certyfikatem GOTS (95 proc. bawełna, 5 proc. lycra). Dodatkowo warto podkreślić, że zgodnie z badaniami bambus usuwa ze swojej powierzchni ok. 70 proc. bakterii, a właściwość tę zachowuje nawet po 50 praniach.

Dużym plusem bielizny menstruacyjnej jest jej wielorazowość – jedna para majtek może wam służyć co najmniej 5 lat.

W zależności od intensywności miesiączki, majtki można nosić aż do 12 godzin. Następnie wystarczy je przepłukać pod bieżącą wodą i wrzucić do pralki. Skrojone na swoim Instagramie informuje, że lada dzień opublikuje materiał video, który będzie zawierał m.in. instrukcje prania bielizny.

Produkt Skrojone to kolejny krok w stronę less waste.

Twórczynie postawiły na naturalne materiały, które w odróżnieniu od innych chłonnych wkładów wykonanych np. z mikrofibry nie uwalniają mikroplastiku. Ich produkcja nie wymaga wydobycia paliw koplanych, w związku z tym nie przyczyniają się do podwyższenia stężenia CO2 w atmosferze.

Wyświetl ten post na Instagramie.

7️⃣❕ . Bądźcie w pogotowiu! 😬 Już za tydzień, 19 października przedstawimy Wam nowy produkt. 🍃Nie pisałyśmy o nim nigdy i nigdzie wcześniej. Do tego czasu codziennie będziemy pisać coś o nim odrobinę więcej. . Zagrajmy w grę. 💪🏻Jeśli z kontekstu domyślicie się, co to za produkt to napiszcie nam w wiadomości prywatnej. 📲Dla zwycięzców, którzy odgadną przewidujemy małą niespodziankę. . Czy ktoś na równi z nami jest podekscytowany naszą „największą” premierą w 2020 roku? Nie ukrywamy, że sprawa ta wywołuje w nas i ekscytację i stres, bo produkt dla części pewnie będzie nieco kontrowersyjny. 🤔Ale nie obawiajcie się, będziemy go “oswajać”. . #lesswastepolska #zerowastepolska #organiczne #mniejśmieci #bezplastiku #zerowastetips #polskamarka

Post udostępniony przez ethical & GOTS lingerie (@skrojone)

Majtki będą dostępne w regularnej sprzedaży dopiero za kilka miesięcy. Marka chce najpierw poznać opinie pierwszych śmiałkiń i udoskonalić produkt.

Z tego powodu pierwsza partia majtek jest mocno limitowanym, testowym dropem sprzedawanym w promocyjnej cenie – 99 zł zamiast 136 zł.

Popieramy wszystkie wielorazowe alernatywy, więc cierpliwie czekamy, aż produkt ujrzy światło dzienne i będzie dostępny dla szerszego grona użytkowniczek.

Brawo!

Zdjęcia: Skrojone
Tekst: Dominika Szymańska

Zmiany Klimatu