Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Zebra o głosie Ariany Grande, pawian – Justin Bieber, skunks, czyli Wiz Khalifa i inne zwierzęta-gwiazdy śpiewają o naszej planecie

Może na tych, do których za bardzo nie przemawiają naukowe fakty dotyczące stanu naszej planety, lepiej wpłynie krzak marihuany śpiewający głosem Snoop Dogga?
.get_the_title().

Do tej pory chyba najbardziej rozpoznawalnym „hymnem” o Ziemi była „Earth Song” Michaela Jacksona, czyli kawałek sprzed prawie ćwierć wieku. Amerykański raper Lil Dicky postanowił odświeżyć nieco temat i nagrał piosenkę „Earth”.

Nawet jeśli nie wszyscy kojarzymy tego artystę, to już wśród prawie 30 piosenkarzy i piosenkarek, których zaprosił do współpracy roi się od świecących na całego gwiazd.

Najwyraźniej w show biznesie nie brakuje nie tylko wielkich głosów – są też równie wielkie serca, dzięki którym powstał utwór bardzo na czasie i w szczytnym celu.

Tym razem nie jest pompatycznie i nikt nas nie straszy obrazami zwiastującymi kataklizm.

Teledysk do „Earth” to kreskówka, głównymi bohaterami której są zwierzęta śpiewające głosami największych gwiazd.

Każde z nich krótko się prezentuje, pokazując, jakie jest fajne – na przykład pawian aka Justin Bieber chwali się wielkim zadkiem, a kucyk vel Katy Perry przedstawia się jako szalony konik.

Jest śmiesznie, lekko, melodyjnie, a refren łatwo wpada w ucho: „Kochamy Ziemię, to nasza planeta. Kochamy Ziemię, to nasz dom”.

Niech nie wydaje się wam jednak, że to komercyjny projekt odcinający kupony od chwytliwego tematy.

Lil Dicky przyznaje w wywiadzie dla Billboardu, że początkowo to miał być taki lekki i przyjemny utwór z artystami w roli zwierząt, jednak kiedy bliżej poznał obecną sytuację dzikiej fauny, zrozumiał, że jego piosenka musi mieć głębsze przesłanie. – Chcę zabrać słuchaczy w uświadamiającą podróż po naszej planecie. Nie wiem, jak to jest możliwe, że głównym i jedynym tematem naszych rozmów nie jest to, że nasza planeta rozpada się na kawałki! – kwituje raper.

W teledysku pojawia się też kreskówkowy Leonardo DiCaprio, który słynie z działalności na rzecz ochrony naszej planety. Piosenka „Earth” powstała we współpracy z jego fundacją przeciwdziałającą degradacji środowiska naturalnego. To ona pomoże znaleźć organizacje non-profit, na konta których trafi część wpływów z tego charytatywnego przedsięwzięcia – utworu, teledysku i produktów z nimi związanych.

Jeśli po odsłuchaniu piosenki będziecie mieli ochotę jeszcze chwilę pozostać w tych rozbujanych, pozytywnych rytmach oraz dowiedzieć się czegoś więcej o tym przedsięwzięciu, ale i o stanie naszej planety, to wejdźcie na stronę dedykowaną temu projektowi WeLoveTheEarth.com

W utworze występują następujący artyści, ale zanim przeczytacie tę listę, najpierw spróbujcie odgadnąć sami, kto jest kim w tej animacji: Lil Dicky, Justin Bieber, Ariana Grande, Halsey, Zac Brown, Brendon Urie, Hailee Steinfeld, Wiz Khalifa, Snoop Dogg, Kevin Hart, Adam Levine, Shawn Mendes, Charlie Puth, SIA, Miley Cyrus, Lil Jon, Rita Ora, Miguel, Katy Perry, Lil Yachty, Ed Sheeran, Meghan Trainor, Joel Embiid, Tory Lanez, John Legend, Backstreet Boys, Bad Bunny, Psy, Kris Wu.

Źródło zdjęć: teledysk „Earth” Lil Dicky (2019)
Tekst: Kinga Dembińska

Zmiany Klimatu