Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

„Zielony Weteran” – akcja, dzięki której w atrakcyjnych cenach kupisz rośliny z biurowców i zapewnisz im spokojną emeryturę

To nie jest to samo, co zakup produktu z ekspozycji. Te kwiaty pracowały w różnych firmach, nie tylko ciesząc oko pracowników, ale przede wszystkim oczyszczając powietrze. I to 24/7!

.get_the_title().

Na pomysł takiej akcji wpadła pracownia Florabo, która zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem kompleksowych aranżacji roślinnych do wnętrz, w tym często firm mieszczących się w zwykle nieco pozbawionych klimatu i dość sterylnych biurowcach.

Ożywienie i ocieplenie tej przestrzeni zielenią pięknych kwiatów w postaci przeróżnych, nietuzinkowych instalacji od razu zmieni jej klimat.

Mogą to być zielone ekrany i ściany, meble roślinne czy też piękne autorskie donice. „Wierzymy, że to właśnie przyroda jest kluczem do kryjącego się w ludziach potencjału, dlatego tworzymy rozwiązania umożliwiające kontakt z naturą w nowoczesnym środowisku miejskim. Naszym celem jest kreowanie zdrowszego, bardziej szczęśliwego i inspirującego środowiska pracy. Znacząco poprawiamy komfort przebywania w budynkach” – czytamy na stronie firmy.

Źródło: Facebook – wydarzenie „Zielony Weteran na Żoliborzu”

Praktykowanie przez Florabo biophilic office design byłoby niemożliwe bez pracowników tej firmy – nie tylko „właściwych ludzi na właściwym miejscu”, ale też głównych bohaterów, czyli odpowiednio dobraną roślinność. Tej, z której składają się umieszczone w biurach projekty, w pewnym momencie przysługuje roślinna emerytura.

Wraca ona wtedy do magazynu Florabo, a stamtąd, dzięki projektowi „Zielony weteran”, już od kilku miesięcy trafia w dobre ręce.

Informacje o tej akcji po raz pierwszy pojawiły już w styczniu. „W naszym roślinnym magazynie zgromadziło się mnóstwo roślin, które dzielnie pracowały, oczyszczając powietrze w przestrzeniach biurowych. Teraz pragniemy znaleźć im nowych właścicieli, którzy obdarzą ich domową opieką” – pisało wtedy Florabo na swoim fanpage’u.

Źródło: Fanpage Florabo

Od tamtej pory chętni mogą zakupić w ramach akcji „Zielony Weteran”, może nie młode, ale nadal piękne i zielone rośliny w specjalnych, promocyjnych cenach.

Sprzedaż odbywa się stale w Showroomie Florabo przy ul. Rydygiera 8 w Warszawie oraz w różnych innych pop-outowych lokalizacjach, o których marka informuje na bieżąco na swoim fanpage’u. Zazwyczaj są to niezwykle przyjemne miejscówki, gdzie nabycie tego nowego, zielonego członka rodziny można od razu uczcić lampką wina lub jakimś smacznym jedzeniem.

Źródło: Fanpage Florabo

„Zielony Weteran” gościł już w klubokawiarni Bliżej i w winebarze Bokeh w Hali Koszyki. Teraz – w niektóre soboty września i października – będzie pojawiać się na Targu Śniadaniowym na Żoliborzu. Zajrzyjcie więc tam koniecznie. Oprócz nowego kwiatka wyjdziecie też z kompletem informacji na temat jego pielęgnacji.

Na miejscu będą również dostępne doniczki i ziemia, dzięki czemu można tam od razu przesadzić roślinkę.

Więcej informacji o tym wydarzeniu znajdziecie tutaj.

Życzymy udanego polowania na piękne monstery, fikusy, różnokolorowe sukulenty i wiele innych cudowności!

Źródło: Fanpage Florabo
Źródło: Fanpage Florabo
Źródło: Fanpage Florabo

Zdjęcie główne: fanpage Florabo
Tekst: Kinga Dembińska

Zmiany Klimatu