Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Zrób coś dla Ziemi i podejmij EKOpostanowienie!

Dbasz o zieleń w swoim otoczeniu? Segregujesz odpady? Wybierasz spacer zamiast przejażdżki samochodem? Jeśli tak, to wytrwanie w EKOpostanowieniach nie powinno stanowić dla ciebie problemu.
.get_the_title().

5 czerwca obchodziliśmy Światowy Dzień Środowiska, który ustanowiony został przez ONZ w 1972 roku. W dobie postępującego kryzysu klimatycznego coś dobrego dla Ziemi warto jest robić jednak nie tylko od święta – dlatego zachęcamy was do podjęcia EKOpostanowienia. To część szerszej akcji, która nosi nazwę „Zielona wstążka #DlaPlanety”.

Przechodząc ostatnio przez warszawskie rondo de Gaulle’a zauważyliście, że najsłynniejsza palma w naszym kraju wyraźnie uschła?

Ta akcja także jest częścią inicjatywy „Zielona wstążka #DlaPlanety”. – W obliczu pogłębiającego się kryzysu klimatycznego, egzotyczne drzewo staje się dziś także znakiem niebezpiecznych zmian i sygnałem ostrzegawczym umieszczonym w centrum Warszawy – mówi artystka Joanna Rajkowska, autorka słynnej palmy, która w rzeczywistości nosi nazwę „Pozdrowienia z Alej Jerozolimskich”.

Na czym polega akcja EKOpostanowienie?

Na stronie widnieje specjalny formularz, w którym znajdziecie kilka podpunktów. Każdy z nich pomoże wam być bardziej eko.

Zaznaczając je, zobowiązujecie się tym samym do wykonywania konkretnych postanowień, wśród których jest między innymi częstsze chodzenie pieszo, oszczędzanie energii, segregacja odpadów i biokompostowanie. Każdy z podpunktów możecie rozwinąć, aby dowiedzieć się, w jaki sposób te konkretne działanie wpłynie korzystnie na naszą planetę. Nie musicie od razu zaznaczać wszystkiego (choć oczywiście tak byłoby najlepiej) – wybierzcie te punkty, które wydają się wam możliwe do zrealizowania. Po zaznaczeniu waszych EKOpostanowień wpisujecie swój e-mail i odsyłacie formularz do organizatorów akcji. „Po złożeniu EKOpostanowień dostaniesz od nas specjalny certifikat Zielona Wstążka dla planety „Beat Air Pollution” z podsumowaniem zatwierdzonych przez Ciebie EKOpostanowień. W przyszłości, przyślemy Ci cykl materiałów na temat kondycji naszej Ziemi” – czytamy na stronie. W akcję organizowaną przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa przy wsparciu Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy zaangażowało się wiele firm – między innymi IKEA, Dell, Carrefour czy Samsung, których pracownicy także zachęcani są do wypełniania EKOpostanowień. Wy też zobowiążcie się do ich podjęcia, a wtedy palma ożyje!

Tekst: NS

Zmiany Klimatu