Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Dom RE: LONG HOUSE z międzynarodową nagrodą ICONIC AWARDS 2020!

Projekt pracowni REFORM Architekt, który znacie z cyklu „Najlepsze domy w Polsce”, został nagrodzony w międzynarodowym konkursie ICONIC AWARDS 2020. Gratulujemy!
.get_the_title().

Inicjatorem konkursu ICONIC AWARDS jest German Design Council – jedna z najważniejszych instytucji działających w zakresie ekspertyzy architektury i designu. Jury co roku wybiera najlepsze projekty architektoniczne z całego świata i przyznaje nagrody wizjonerskim budynkom oraz innowacyjnym produktom we wszystkich gałęziach architektury, konstrukcji i nieruchomości.

Dom RE: LONG HOUSE autorstwa architekta Marcina Tomaszewskiego został nagrodzony w międzynarodowym konkursie ICONIC AWARDS 2020: Innovative Architecture – Selection w kategorii Architektura.

Oficjalna ceremonia rozdania nagród odbędzie się 5 października 2020 roku w Muzeum Sztuki Współczesnej Pinakothek w Monachium.

Projekt autorstwa pracowni REFORM Architekt zrealizowano w 2019 roku. Dom stanął w Łodzi. Powstał na bardzo nietypowym terenie, na który składają się dwie sąsiadujące ze sobą wąskie działki. Budynek stanął na pierwszej, która ma tylko 22 metry szerokości. Na drugiej, również o szerokości 22 metrów, rosną wiekowe drzewa. Właścicielom zależało, aby je zachować.

RE: LONG HOUSE ze względu na ograniczenia działki ma tylko 14,5 metra szerokości. Podłużny dom zaprojektowano tak, aby zmieścił się na wąskim terenie i nie ingerował w otaczającą naturę.

Architekt Marcin Tomaszewski zadbał, by w trakcie budowy nie wycięto żadnego drzewa znajdującego się na działce. Bryle domu nadał geometryczne i proste formy, którym dynamiki dodały przesunięcia pomiędzy segmentami. Frontową część bryły potraktował jak rzeźbę – nie zaprojektował tutaj żadnych okien, tylko drzwi wejściowe. Okna zlokalizowane od zachodniej i południowej strony budynku otwierają dom na otaczającą zieleń.

Tu przeczytacie więcej o RE: LONG HOUSE.

Zdjęcia: Piotr Krajewski – Fotografia Architektury / Architectural Photography

Tekst: AB

DESIGN