Małe przestrzenie: eklektyczny styl w surowym wydaniu w kawalerce pow. 32 m²

W tym małym wnętrzu przeplatają się kolory, surowe elementy drewna i metalowych ram, a wszystko poukładano niczym puzzle, aby na nic nie zabrakło miejsca.
.get_the_title().

Kawalerka o powierzchni 32 m² to mieszkanie dla osób, które nie boją się eklektyzmu, a jednocześnie doceniają naturalne, surowe materiały w nowej odsłonie. Tak o projekcie tego małego wnętrza opowiadają Diana Żurek i Bartosz Girek ze studia projektowego IN, znanego m.in. z realizacji kawalerki na krakowskich Bronowicach, w której, tak jak w tym przypadku, można wyczuć zamiłowanie do pięknych przedmiotów oraz wysmakowanych połączeń kolorystycznych.

Zastosowanie dwóch kolorów (beżu i sieny) na ścianach wzmocniło podział niewielkiego wnętrza na dwa poziomy – części dziennej na dole i sypialnianej na antresoli.

Na dole znajduje się salon, któremu towarzyszy barwiona, drewniana podłoga oraz ciemnokremowa kuchnia wydzielona wizualnie w przestrzeni. Aneks kuchenny wypełnia cały, wykończony płytkami, narożnik kawalerki. W wysokiej zabudowie kuchennej zmieściły się wszystkie potrzebne sprzęty AGD, m.in. mały piekarnik. Udało się również wydzielić miejsce na przechowywanie oraz blat na wspólne poranne posiłki.

eklektyczny styl w kawalerce eklektyczny styl w kawalerce eklektyczny styl w kawalerce

Salon zaaranżowano kilkoma prostymi, ale eleganckimi meblami. Ważnym elementem w pokoju dziennym stała się specjalnie zaprojektowana szafa ze szczebelkowym motywem.

Szafa, na rzeczy bardziej i mniej potrzebne, zaczyna się pod schodami i biegnie aż do korytarza.

Za drzwiami ze zbrojonego szkła znajduje się mikrołazienka. Urządzono ją w odcieniach zieleni i ecru. Wystroju dopełniają metalowe detale oraz duża płaszczyzna lustra. Ceramika marki Koło, użyta w tym wnętrzu, doskonale podkreśla minimalistyczny zamysł projektantów. Zaprojektowana we wnęce zabudowa pozwoliła na ukrycie pralki i akcesoriów łazienkowych.

eklektyczny styl w kawalerce

Na antresolę prowadzą zielone schodki. Niewielką przestrzeń podzielono na dwie części – sypialnię oraz miejsce do pracy z odpowiednim dopływem światła dziennego.

Zaprojektowany układ pozwolił maksymalne wykorzystać antresolę. Motyw szczebelków znajdziemy także na wykonanym z malowanego drewna łóżku, z kolei biurko stanowi przedłużenie strefy kuchennej.

eklektyczny styl w kawalerce eklektyczny styl w kawalerce eklektyczny styl w kawalerce

Aranżacji małej kawalerki dopełnia niewielki, obłożony drewnem balkon.

Przestrzeń balkonu wyróżnia się charakterystyczną, ciemną kolorystyką. Wystrój uzupełniają detale, np. przeznaczony do drzemania hamak.

eklektyczny styl w kawalerce eklektyczny styl w kawalerce eklektyczny styl w kawalerce

Źródło: come-in.pl
Opracowanie: AB

DESIGN