Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Rozstrzygnięto konkurs na mebel miejski w Lublinie. Oto najlepsze projekty

"Lubelski Kogucik", "Wielofunkcyjna Platforma" czy łąka w środku miasta. Na takie pomysły wpadli uczestnicy konkursu na lubelski mebel miejski. Prezentujemy zwycięskie projekty.
.get_the_title().

Współczesne trendy w projektowaniu przestrzeni miejskich to nie tylko ciekawe wzornictwo, ale również funkcjonalność. Wiedzą o tym doskonale organizatorzy i laureaci niedawno rozstrzygniętego konkursu „Meblujemy Miasto”. Uczestnicy przygotowali wzory miejskich mebli, które nie tylko świetnie wkomponują się w przestrzeń miejską, ale również w nowoczesny sposób odnoszą się do tradycyjnego wzornictwa Lubelszczyzny.

Spośród blisko 30 nadesłanych projektów komisja konkursowa wyłoniła jedną główną propozycję mebla i wyróżniła dwie prace.

Konkurs miał na celu zwrócenie uwagi i zainteresowanie przestrzenią miejską. Chcieliśmy pokazać młodym ludziom, że tradycyjna sztuka ludowa może być źródłem inspiracji – tłumaczy Emilia Kietlińska-Drozd z Pracowni Kultury Aktualnej w Warsztatach Kultury, które są organizatorem konkursu.

Nie dziwi więc fakt, że zwycięskie projekty nawiązują do elementów ludowych nie tylko wzornictwem, ale również nazwą. Oba te elementy zamykają w nowoczesnej i funkcjonalnej formie.

Pierwsze miejsce w konkursie „Meblujemy miasto” zajęła propozycja Bartłomieja Gąsienicy-Ladzi oraz Eweliny Kurowskiej – „Lubelski Kogucik”. Autorzy swój projekt zlokalizowali przy parkingu stadionu Arena Lublin.

Umiejscowienie jest tu dodatkowym atutem. Okolice Stadionu Miejskiego to pusta plaża. Potrzebne było coś wypełniającego przestrzeń – mówi Kietlińska–Drozd.

Wyróżnienia, na które jury zdecydowało się spontanicznie, trafiły do Mateusza Kapusty za „Wieloczynnościową Platformę Miejską” oraz do Agnieszki i Aleksandry Popielak za „Łąkę Miejską”. Oba projekty ulokowane zostały w okolicach Starego Miasta w Lublinie.

Organizatorzy konkursu nie wykluczają, że w przyszłości pojawi się propozycja zrealizowania trzech najlepszych projektów. Tymczasem te i siedem innych finałowych propozycji będzie można zobaczyć w styczniu na wystawie pokonkursowej w Warsztatach Kultury.
Jak się wam podobają wizualizacje? Czy takie miejskie meble mogłyby waszym zdaniem realnie pojawić się w przestrzeni Lublina?

DESIGN