Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Polska pracownia ze specjalnym wyróżnieniem w Architizer A+Firm Awards!

Amerykański portal Architizer wyróżnił pracownię architektoniczną APA Wojciechowski spośród ponad 400 zgłoszeń z 50 krajów. Gratulujemy!
.get_the_title().

Konkurs A+Awards jest organizowany przez portal internetowy Architizer. W tym roku amerykański serwis poświęcony architekturze postanowił rozszerzyć formułę jednego z największych na świecie programów nagród architektonicznych i po raz pierwszy przyznał wyróżnienia A+Firm Awards. Wszystko po to, aby innowacyjne biura o różnej wielkości, lokalizacji oraz specjalizacji mogły zyskać globalne uznanie, na które zdaniem międzynarodowego jury w pełni zasługują. Konkurs jest otwarty dla firm architektonicznych, architektów krajobrazu, inżynierów, projektantów wnętrz, fotografów oraz deweloperów.

Pracownia APA Wojciechowski otrzymała specjalne wyróżnienie w kategorii Best in Europe w ramach międzynarodowej nagrody A+Firm Awards 2021. Polskie biuro wyróżniono spośród ponad 400 zgłoszeń z 50 krajów.

Nagrody w sekcji Best of the Year przyznano wiodącym firmom architektonicznym i projektowym, które w swoich dziedzinach wyróżniają się kreatywnością, a także doskonałym detalem oraz znakomitym wykonaniem projektów. Pod uwagę brano m.in. estetykę, innowacyjność, wszechstronność i misję pracowni. Zwycięzców prestiżowego wyróżnienia wybrało międzynarodowe jury w składzie: Kate Wagner, Charles Renfro, Debbie Millman, Toshiko Mori, Ji Lee, Little Wing Lee oraz David Rockwell.

Pracownia architektoniczna APA Wojciechowski znalazła się w europejskiej czołówce jako jedyne biuro projektowe z Polski.

APA Wojciechowski zatrudnia obecnie około 120 architektów w Warszawie i Trójmieście. Projekty polskiej pracowni realizowane są w Polsce, Rosji, Ukrainie oraz Litwie. Wśród jej najsłynniejszych zagranicznych realizacji są: White Square Office Center i White Gardens Office Center w Moskwie, UNIT.City w Kijowie oraz Lviv.Tech.City we Lwowie. Znane realizacje na terenie kraju to m.in. Skyliner, The Park Warsaw, Latarnia (Port Praski) w Warszawie, Riverview i Alchemia w Gdańsku oraz Centrum Południe i Business Garden Wrocław. Nie możemy zapomnieć o Elektrowni Powiśle. Ten projekt to jedna z najbardziej udanych rewitalizacji przestrzeni przemysłowych w Europie – więcej na ten temat napisaliśmy tutaj.

Warto wspomnieć również o tym, że pracownia APA Wojciechowski w 2020 roku, jako pierwsze biuro architektoniczne w Polsce, dołączyła do United Nations Global Compact (UNGC), czyli największej na świecie inicjatywy na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu i wspierania zrównoważonego rozwoju.

Więcej informacji o nagrodach A+Firm Awards znajdziecie tutaj.

Zdjęcia: materiały prasowe pracowni APA Wojciechowski 
Tekst: AB

DESIGN